اجلاس بعدی مالی دریای خزر در آستاراخان روسیه برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، نخست وزیر روسیه اظهار داشت، پیشنهاد مسکو برای برگزاری دومین اجلاس مالی دریای خزر در این کشور مورد حمایت دیگر کشورهای ساحلی قرار گرفته و این کنفرانس مهم منطقه ای در سال 2021 در بندر آستاراخان برگزار خواهد شد.

اجلاس بعدی مالی دریای خزر در آستاراخان روسیه برگزار می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری مدویدیف نخست وزیر روسیه خاطرنشان کرد که دستورات لازم برای فراهم سازی مقدمات برگزاری دومین اجلاس مالی دریای خزر که قرار است در سال 2021 در بندر آستاراخان برگزار گردد را امضاء نموده است.

لازم به یادآوری است که نخستین اجلاس مالی خزر در تاریخ 12 آگوست (21 مرداد ماه) در جمهوری ترکمنستان برگزار گردید و مقامات بلندپایه پنج کشور ساحلی دریای خزر، در جریان آن دورنمای همکاری های مالی در منطقه، اوضاع زیست محیطی دریای خزر و طرح های مشترک را مورد آنالیز قرار دادند.

نخست وزیر روسیه در نشست کابینه وزراء گفت: ابتکارعمل ما برای برگزاری دومین اجلاس مالی خزر در روسیه، مورد حمایت کشورهای همسایه قرار گرفته است. این اجلاس دقیقاً در ساحل دریای خزر و در بندر آستاراخان برگزار خواهد شد و دستورات لازم در این رابطه را از هم اکنون صادر نموده ام. من اطمینان دارم که برگزاری این کنفرانس بین المللی منطقه ای به توسعه همکاری های کشورهای ساحلی خزر در تمامی زمینه ها یاری زیادی خواهد نمود.

مدویدیف که نماینده روسیه در در نخستین اجلاس مالی دریای خزر در ترکمنستان بود،در سخنرانی خود اعلام نموده بود که این کشور در آینده بسیار نزدیک کار به تصویب رساندن کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر را به اتام خواهد رساند. وی امضای این کنوانسیون را یک رویداد تاریخی نامید که تایید کننده تصمیم کشورهای ساحلی دریای خزر برای احترام به منافع یکدیگر و اتخاذ تصمیمات لازم منطقه ای بدون نسخه های تحمیل شده از خارج است.

نخست وزیر روسیه در حاشیه این اجلاس همچنین با اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهوری ایران نیز دیدار و اقدامات دو کشور برای هماهنگی اقدامات در شرایطی که مسکو و تهران تحت فشار تحریم های آمریکا قرار دارند را آنالیز کرد. به گفته وی، به رغم اعمال فشارهای تحریمی از جانب آمریکا، روابط روسیه و ایران در حال توسعه بوده و این نشست امکان خوبی برای گفتگو و توسعه همکاری ها در این راستاست.

پیشنهاد برگزاری اجلاس مالی دریای خزر از سوی قربان قلی بردی محمدوف رئیس جمهوری ترکمنستان در پنجمین نشست سران کشورهای ساحلی دریای خزر در ماه آگوست سال گذشته در بندر آوکتاو (قزاقستان) مطرح شد و مورد استقبال سایر روسای جمهوری پنج کشور قرار گرفته بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اجلاس بعدی مالی دریای خزر در آستاراخان روسیه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجلاس بعدی مالی دریای خزر در آستاراخان روسیه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید