آلمانی ها خواهان فاصله دریافت از آمریکا و نزدیکی بیشتر به روسیه هستند

به گزارش وبلاگ دابی دابی، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی مانند فرانسه خواهان استقلال دفاعی بیشتر از آمریکا و نزدیکی بیشتر به روسیه هستند.

آلمانی ها خواهان فاصله دریافت از آمریکا و نزدیکی بیشتر به روسیه هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی به نقل از روزنامه ژنرال آنسایگر، دولت آلمان کاملاً از انتقاد اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از ائتلاف نظامی ناتو که این ائتلاف را به مرگ مغزی متهم نموده بود فاصله گرفته است.

حالا نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی از موضع رئیس جمهور فرانسه در قبال ناتو حمایت می نمایند.

این نظرسنجی که توسط مؤسسه یوگو اجرا شده است نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی مانند امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه خواهان استقلال اروپا از آمریکا در زمینه دفاعی بوده و نزدیکی بیشتر به روسیه را می خواهند.

بر اساس این نظرسنجی که به سفارش خبرگزاری آلمان انجام گرفته است 55 درصد شهروندان آلمانی خواهان این هستند که کشورهای اروپایی عضو ناتو در آینده بدون یاری آمریکا و به صورت مستقل بتوانند در برابر حملات از خود دفاع نمایند، بر این اساس تنها 21 درصد شهروندان آلمانی نمی خواهند از حمایت های نظامی آمریکا انصراف دهند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که 48 درصد شهروندان آلمانی خواهان بازگشت کامل و یا بخشی از سربازان آمریکایی مستقر در آلمان هستند. تنها 32 درصد خواهان این مسئله هستند که نیروهای آمریکایی باید با قدرت تمام در آلمان حضور داشته باشند.

همچنین بسیاری شهروندان آلمانی خواهان نزدیکی بیشتر به روسیه هستند. بر اساس این نظرسنجی 54 درصد شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که ناتو باید دوباره به صورت قدرتمندانه تر بر همکاری با روسیه به جای بازدارندگی نظامی تأکید کند. تنها 21 درصد شهروندان آلمانی خواهان اتخاذ موضع سخت در قبال مسکو هستند.

شهروندان آلمانی همچنین در قبال تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه نظرات مختلفی داشتند. 34 درصد خواهان لغو این تحریم ها و 37 درصد مخالف آن بوده و 29 درصد هم اطلاعی در این باره نداشتند.

شهروندان آلمانی همچنین درباره اهمیت ناتو هم نظرات مخالفی داشتند. حدود 54 درصد شهروندان بر اهمیت ناتو تأکید داشته و 23 درصد هم بر این باور بودند که ناتو مشروعیت برای موجودیت خود را از دست داده است.

در زمینه افزایش هزینه های دفاعی هم نظرات مختلفی بین شهروندان آلمانی وجود داشت. 36 درصد شهروندان از اقدام دولت آلمان مبنی بر اینکه هزینه های دفاعی باید تا سال 2031 به 2 درصد فراوری ناخالص ملی افزایش یابد موافق بوده و 42 درصد هم با آن مخالفت کردند.

سازمان پیمان آتلانتیک شاقتصادی در حالی به هفتادمین سالگرد تأسیس خود پا گذاشته، که تردید در خصوص آینده آن به بحثی جدی در اروپا و آلمان بدل شده است. صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل و همتایان او از 28 عضو دیگر ناتو در مراسم سالگرد تأسیس ناتو در لندن درباره آینده این سازمان بحث و رایزنی خواهند کرد .

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون، اخیراً گفته بود که ناتو دچار مرگ مغزی شده و اروپا باید در زمینه دفاع از خود مستقل گردد. رئیس جمهور فرانسه حتی پیشنهاد نموده بود که اروپا می تواند زرادخانه ای هسته ای داشته باشد. این موضع گیری نشان از تغییری جدی در اتحاد ماورای آتلانتیک اروپا و آمریکا دارد. آمریکا با زرادخانه هسته ای خود تا کنون حامی و محافظ اروپا به شمار می رفت .

با این حال، مرکل و وزیر خارجه آلمان هر دو هنوز تأکید دارند که اروپا بدون ایالات متحده نمی تواند از خود دفاع کند .

وزیر خارجه آلمان هایکو ماس پس از انتقاد شدید ماکرون از ناتو پیشنهاد نموده بود گروه کاری برای اصلاح ساختار ناتو تشکیل گردد تا پیشنهادهایی برای همکاری سیاسی بهتر متحدان این پیمان ارائه کند. حال قرار است پس از اجلاس لندن پروسه تجدیدنظر شروع گردد که البته دستور کار آن هنوز روشن نیست و بازه زمانی هم برای آن معین نشده است .

رئیس جمهور آمریکا پیش از پرواز به لندن بار دیگر تأکید کرد که آمریکا تا کنون برای ناتو خیلی زیاد پرداخت نموده است. اما او همزمان پذیرفته که در حال حاضر متحدان ناتو مشارکت اقتصادی بیشتری برای تأمین هزینه های ناتو دارند. ترامپ با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر مدعی شده که از زمان روی کار آمدن او، شمار متحدان ناتو که به وعده خود برای بودجه این پیمان نظامی عمل کردند، بیش از دو برابر شده است. ترامپ سال گذشته تهدید نموده بود که ایالات متحده را از ناتو خارج می نماید. با این تهدید بحثی جدی درباره استقلال بیشتر اروپا از آمریکا در اتحادیه اروپا شکل گرفت .

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آلمانی ها خواهان فاصله دریافت از آمریکا و نزدیکی بیشتر به روسیه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمانی ها خواهان فاصله دریافت از آمریکا و نزدیکی بیشتر به روسیه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید