گام بعدی آمریکا پس از البغدادی چیست؟

به گزارش وبلاگ دابی دابی، ایسنا نوشت: یک مسئول عالی رتبه در وزارت خارجه آمریکا درباره گام بعدی که واشنگتن پس از کشتن ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در چارچوب نبرد علیه این گروه تروریستی در پیش خواهد گرفت، صحبت کرد.

گام بعدی آمریکا پس از البغدادی چیست؟

به گزارش خبرگزاری رویترز عربی، رهبران دنیا ضمن استقبال از کشته شدن بغدادی هشدار دادند گروه تروریستی داعش که مرتکب اقدامات وحشیانه ای در حق اقلیت ها شده و چندین کشور را وحشت زده نموده، همچنان تهدیدی امنیتی در سوریه و خارج این کشور محسوب می گردد.

یک مسئول آمریکایی که نخواست نامش فاش گردد، در جمع وبلاگ دابی دابی اظهار کرد: اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه را در ششم اکتبر اعلام نمود، به معنای آن نیست که آمریکا از نبرد با داعش منصرف می گردد.

این مسئول آمریکایی گفت: هیچگونه تصوری دال بر این وجود ندارد که ما از مأموریت پیگرد داعش صرف نظر خواهیم کرد، این مأموریت یک کوشش بزرگ و مستمر است.

وی تاکید نمود: آمریکا در پی کشته شدن ابوبکر بغدادی میخواهد از ائتلافی که در شمال شرق سوریه با داعش مقابله می نماید، حمایت کند و وزرای خارجه چندین کشور 14 نوامبر آینده در واشنگتن نشستی برای بحث و آنالیز درباره این ماموریت خواهند داشت.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام نمود: آمریکا میخواهد مانع از بازگشت گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق گردد و به همکاری های خود با ائتلاف دنیای برای از بین بردن باقی مانده های این گروه تروریستی و نابودی بلندپروازی های دنیای آن ادامه می دهد.

این وزارتخانه اضافه نمود، بحث ها در نشست واشنگتن به صورت ویژه بر تحولات اخیر در شمال شرق سوریه و ارتباط آن با ثبات و امنیت منطقه متمرکز خواهد بود.

نیروهای ویژه آمریکا شنبه شب عملیات محرمانه ای را برای کشتن ابوبکر البغدادی شروع کردند و او در نهایت پس از آنکه در یک تونل محاصره شد، با کمربند مواد منفجره خود را از بین برد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت: کشته شدن ابوبکر البغدادی ضربه بزرگی برای داعش است و این عملیات برای شکست این گروه تروریستی ادامه دارد.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نیز اظهار کرد: با شرکایمان در ائتلاف جهت انتها دادن به فعالیت های وحشیانه و ویرانگر داعش همکاری خواهیم کرد.

کشته شدن البغدادی چند هفته پس از آن صورت گرفت که ترامپ اعلام نمود نیروهای آمریکایی را از شمال شرق سوریه خارج می نماید.

منتقدان نگرانی خود را از لغو حمایت ها از نیروهای کرد که نقش مهمی را در شکست داعش در سوریه ایفا کردند، ابراز داشته و گفتند: این اقدام احتمالا به داعش اجازه می دهد قدرت خود را بازگردانده و منافع آمریکا را به خطر بیاندازد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام نمود که آمریکا با هر گونه اقدام علیه نمودهای تحت حمایت این کشور برای کنترل میادین نفتی سوریه توسط داعش یا هر گروه دیگر تحت حمایت روسیه یا سوریه مقابله خواهد نمود.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "گام بعدی آمریکا پس از البغدادی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بعدی آمریکا پس از البغدادی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید