کیت تشخیصی فراوری داخل کرونا تا هفته آینده وارد چرخه می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود که کیت های تشخیصی فراوری داخل برای ویروس کرونا تا هفته آینده وارد چرخه می گردد.

کیت تشخیصی فراوری داخل کرونا تا هفته آینده وارد چرخه می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور درباره کیت های تشخیصی فراوری داخل ویروس کرونا اعلام کرد: کیت های تشخیصی فراوری داخل برای ویروس کرونا توسط انستیتو پاستور ایران تایید شده و با تایید سازمان غذا و دارو، احتمالا هفته ای 80 هزار کیت تشخیصی فراوری داخل برای ویروس کرونا وارد چرخه استفاده می گردد.

وی ادامه داد: این کیت های تشخیصی پس از برطرف نیازهای داخلی کشور، می تواند به کشورهای دیگر هم صادر گردد.

  • رونمایی از کیت های تشخیص کرونا ساخت ایران

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: شرایط ایران در مقابله با کرونا قابل مقایسه با سایر کشورها نیست و به جرات می توان گفت که طرح غربالگری و مقابله با ویروس کرونا باعث کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها شده است.

جهانپور اضافه کرد: شرایط ویروس کرونا در کشورهای اروپایی به شدت وخیم است و خوشبختانه با وجود شبکه بهداشت در ایران، توانستیم موفقیت های خوبی در شناسایی به موقع ابتلا کسب کنیم.

وی اعلام کرد: شناسایی و مداخله زودهنگام در زمینه ویروس کرونا حتی می تواند به صورت جهانی اجرایی گردد. شبکه بهداشت در ایران در این زمینه بسیار موثر عمل نموده است. زیرساخت شبکه بهداشت در بسیاری از کشورهای اروپایی هم وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کیت تشخیصی فراوری داخل کرونا تا هفته آینده وارد چرخه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت تشخیصی فراوری داخل کرونا تا هفته آینده وارد چرخه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید