کارگروه الگوی شهریه در مدارس غیردولتی تشکیل می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، تهران - خبرنگاران -رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به لزوم تعریف کارگروه الگوی شهریه باید در مدارس تعریف گردد، گفت: این کارگروه سال آینده برای نخستین بار فعال خواهد شد.

کارگروه الگوی شهریه در مدارس غیردولتی تشکیل می گردد

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش وبلاگ دابی دابی، مجتبی زینی وند روز چهارشنبه در اردوگاه شهید باهنر تهران در جمع وبلاگ دابی دابی گفت: کارگروه الگوی شهریه مطابق با ماده 16 قانون آنالیز و معین می گردد.

وی توضیح داد: تمامی مراحل تائید اطلاعات و اعلام شهریه مدارس با هزینه تمام شده توسط همان کارگروه معین می گردد و سپس شورای نظارت استان آن را آنالیز می نماید. شورای نظارت مرکزی نیز به مواردی که مورد اعتراض موسسان مدارس غیردولتی باشد، رسیدگی خواهد نمود.

زینی وند در ادامه به مهم ترین برنامه های پیش روی مدارس غیردولتی اشاره نمود و گفت: الگوی شهریه این مدارس را متناسب با الگوی سال های گذشته آسیب شناسی نموده و بعضی موارد را اصلاح کردیم و اکنون در مرحله ورود اطلاعات در سامانه مدارس غیردولتی هستیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی ادامه داد: برای همه استان ها تقویم زمانبندی در نظر گرفته شده و اکنون هفت استان در حال وارد کردن اطلاعات به سامانه هستند و تا انتها این هفته آن را ارائه خواهند داد.

وی با بیان اینکه تا انتها هفته آینده نیز سایر استان ها باید اطلاعات را تکمیل و ارسال نمایند، توضیح داد: در بحث شهریه مدارس مشکل الگو نداریم زیرا شهریه هر مدرسه متناسب با آیتم های زمان و 7 سرفصلی که قانون معین نموده، معین شده است اما مساله اصلی اجرای این الگو است.

وی ادامه داد: بعضی استان ها نظارت کافی بر شهریه مصوب را ندارند به همین دلیل سال گذشته سازمان مدارس غیردولتی به این مساله ورود کرد و بیش از 500 بازدید در شهر تهران انجام شد که از این تعداد، 34 مدرسه شهریه اضافه گرفته بودند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی افزود: برای حل این مساله با مدیریت آموزش و پرورش شهر تهران وارد مکاتبه شدیم اما هنوز آنها نحوه برخورد با مدارس متخلف را اعلام ننموده اند.

زینی وند تاکید نمود: باید متناسب با احکام با متخلفان رفتار گردد و آنها موظف به بازگرداندن شهریه اضافی به خانواده ها هستند.

وی گفت: سال آینده بنای ما بر افزایش فعالیت استان ها و نظارت کافی بر عملکرد مدارس غیردولتی به لحاظ دریافت شهریه متناسب با قانون است، چرا که تدوین قانون و آئین نامه در وزارتخانه به تنهایی این چالش ها را مرتفع نخواهد نمود.

علمی ** 1883 ** 1836 **

منبع: ایرنا

به "کارگروه الگوی شهریه در مدارس غیردولتی تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگروه الگوی شهریه در مدارس غیردولتی تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید