پیشتازی سندرز از نامزد های دموکرات در ایالت کلیدی آیووا

به گزارش وبلاگ دابی دابی، نظرسنجی جدید نیویورک تایمز حاکی از پیشتازی سناتور برنی سندرز در بین نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت کلیدی آیووا است.

پیشتازی سندرز از نامزد های دموکرات در ایالت کلیدی آیووا

به گزارش، بر اساس نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا که به صورت مشترک توسط روزنامه نیویورک تایمز و مؤسسه افکارسنجی سیِنا کالج و در میان شرکت کنندگان احتمالی در مجمع حزبی انجام گرفته، سناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حمایت 25 درصدی را در ایالت کلیدی آیووا کسب کرده است.

ایالت آیووا به عنوان اولین ایالتی که مجمع انتخابات درون حزبی دموکرات ها در آن برگزار می شود، همواره برای نامزد ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و در اغلب مواقع نتیجه این ایالت فرایند کل رقابت های درون حزبی را تعیین کرده است.

این رقم، در قیاس با نظرسنجی پیشین مؤسسه سینا کالج، 6 درصد رشد برای سندرز نشان می دهد.

بر این اساس، پیت بوته جج با 18 درصد و جو بایدن با 17 درصد در رده های دوم و سوم در این ایالت قرار دارند. الیزابت وارن هم که در نظرسنجی پیشین با کسب 22 درصد در صدر رقابت آیووا قرار داشت، در نظرسنجی تازه تنها 15 درصد نظر ها را جلب کرده و در رده چهارم ایستاده است. عموما گفته می شود که به دلیل شباهت دیدگاه های سندرز و وارن، پایگاه رأی آن ها یکسان است. از این رو، به نظر می رسد صعود سندرز در نظرسنجی اخیر، نتیجه افول قابل توجه وارن باشد.

: برنی سندرز: من مخالف جنگ عراق و یمن بودم

سندرز در رقابت با بایدن در نظرسنجی درباره انتخابات آمریکا پیش افتاد

ترامپ: سندرز احمق در نظرسنجی های انتخاباتی در حال پیش افتادن است!

ایمی کلوباچار با 8 درصد، تام استیر با 3 درصد و اندرو یانگ با 3 درصد در رده های بعدی این نظرسنجی قرار گرفته اند.

نیویورک تایمز درصد خطای احتمالی این نظرسنجی را مثبت و منفی 4.8 درصد اعلام کرده است.

این روزنامه در گزارش خود در مورد این نظرسنجی، نوشته است: پیروزی سندرز در آیووا، یعنی جایی که او چهار سال پیش رقابت را با اختلاف ناچیزی به هیلاری کلینتون واگذار کرد، بازگشتی قابل توجه برای این نامزد 78 ساله است که حمله قلبی ماه اکتبرش نامزدی اش را در معرض نابودی قرار داده بود. این همچنین موجب اضطراب دموکرات های حامی ساختاری خواهد بود که عمیقا از احتمال نامزدی سندرز نگران هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پیشتازی سندرز از نامزد های دموکرات در ایالت کلیدی آیووا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی سندرز از نامزد های دموکرات در ایالت کلیدی آیووا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید