وزارت خارجه آمریکا فروش جنگنده اف 16 به تایوان را تأیید کرد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، منابع خبری بامداد چهارشنبه گزارش دادند وزارت خارجه آمریکا فروش جنگنده های اف 16 به تایوان را تأیید کرده است.

وزارت خارجه آمریکا فروش جنگنده اف 16 به تایوان را تأیید کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی، وزارت خارجه آمریکا فروش جنگنده های اف 16 به تایوان به ارزش 8 میلیارد دلار را تأیید کرده است.

پیش از این منابع آگاه گزارش داده بودند دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به صورت غیررسمی برای فروش عمده سلاح به تایوان، از جمله ده ها جنگنده اف-16 چراغ سبز نشان داده اند.

این تصمیم در شرایطی اتحاذ شده که تنش های میان آمریکا و چین به دلیل جنگ تجاری بالا گرفته و چین دولت آمریکا را به دخالت در اعتراضات در هنگ کنگ متهم کرده است.

فروش سلاح به تایوان می تواند روابط میان آمریکا و چین را بیش از پیش مخدوش کند، زیرا پکن، تایوان را بخشی از چین می داند.

وزارت دفاع آمریکا پیش از این روز 17 تیرماه خبر داد که وزارت خارجه این کشور موافقت خود را با فروش تانک های آبرامز M12AT ، موشک های استینگر و تجهیزات مربوطه به ارزش 2.2 میلیارد دلار به تایوان گفت.

انتشار این خبر با واکنش های تند مقام های چین روبرو شده و وانگ یی وزیر خارجه این کشور ضمن هشدار شدید به آمریکا درباره اینکه با آتش بازی نکند، از واشنگتن خواست که از فروش تسلیحات به تایوان خودداری کند.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین متعلق به چین دانسته و تحرکات آمریکا برای فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می کند.

دولت های آمریکایی از سال 1979 به بعد، رسما خود را متعهد به سیاست چین واحد خوانده اند اما در سال های گذشته به اقداماتی از قبیل فروش سلاح به تایوان دست زده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزارت خارجه آمریکا فروش جنگنده اف 16 به تایوان را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا فروش جنگنده اف 16 به تایوان را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید