وجود 483زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد از وجود 483 زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای این استان خبرداد.

وجود 483زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ دابی دابی- به نقل از روابط عمومی زندان های استان، اسماعیل جمیاری در هیئت امنای نشست ستاد دیه استان اضافه کرد: خوشبختانه با همکاری و همراهی اعضای ستاد دیه استان، خیرین و نیکوکاران، منابع استانی و کشوری ستاد دیه و نیز استفاده از تسهیلات بانک های عامل و … از ابتدای سالجاری تاکنون 126زندانی جرائم غیرعمد استان با ترکیب 118زندانی مرد و 8 زندانی زن از زندان آزاد شده اند.

وی میزان کل بدهی افراد آزاد شده را بالغ بر 27میلیارد تومان عنوان و اظهارکرد: با پیگیری و مداخله کمیته های صلح و سازش و دعوت از طرفین مبلغ 19میلیارد تومان از شکات و طلب کاران تخفیف و رضایت اخذ شده و مابقی نیز از محل اعطای تسهیلات ارزان قیمت و یاری های بلاعوض تأمین و پرداخت شده است.

مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد زندانیان جرائم غیرعمد زندان های استان را 483نفر با ترکیب 467نفر مرد و 16نفر زن اعلام و اعلام نمود: با تشکیل منظم جلسات، جلب یاری خیرین و همکاری و همراهی بانک های عامل زمینه آزادی بخشی از این زندانیان فراهم گردد.

حسن نگین تاجی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با قدردانی از عملکرد خوب ستاد دیه خواهان شناسایی زندانیان بدهکار و نیازمند و استفاده از ظرفیت های قانونی همچون اعسار، تقسیط و دادن مهلت های قانونی در قالب مرخصی و رأی باز و کوشش برای جلب رضایت شکات شد.

وی آمار زندانیان غیرعمد را بیشتر از میانگین کشوری دانست و گفت: مدیرکل زندان های استان با ارائه مستمر آمارها و ارتباط و تعامل با حوزه های قضایی در جهت استخلاص این دسته از زندانیان جلسات مشترکی تشکیل و از تمام ظرفیت ها استفاده کند.

نگین تاجی همچنین توجه ویژه به معیشت خانواده زندانیان و ایجاد زمینه اشتغال زندانیان آزاد شده را در کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد تا با تشکیل کارگروه های تخصصی ورودی زندان ها کنترل تا کاهش هدفمند جمعیت کیفری محقق گردد.

احمدی، مدیرعامل ستاد دیه استان کهگیلویه و بویراحمد با طرح 37پرونده از زندانیان جرائم غیرعمد وضعیت فردی، اجتماعی و معیشتی آنان و نیز نحوه و چگونگی یاری به آنان را بیان کرد.

لازم به ذکر است که رئوف، مدیرکل صدا و سیما، غفاری مدیرکل امور مالیاتی و دکتر مبشری مدیرکل کمیته امداد امام(ره) از اعضای هیئت امنای ستاد دیه استان آمادگی خود را برای هرگونه یاری و مساعدت و همراهی اعلام کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وجود 483زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 483زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید