هشدار نسبت به افزایش آسیب های اجتماعی در مدارس اردبیل

به گزارش وبلاگ دابی دابی، فرماندار اردبیل افزایش آسیب های اجتماعی در مدارس را نگران کننده خواند و بر پیشگیری های لازم در این زمینه تاکید کرد.

هشدار نسبت به افزایش آسیب های اجتماعی در مدارس اردبیل

به گزارش وبلاگ دابی دابی به نقل از ایرنا، مسعودامامی یگانه در جلسه شورای آموزش و پرورش اردبیل افزود: توانمندسازی بچه ها و نوجوانان در مواجهه با آسیب های اجتماعی، جلب مشارکت رسانه ها و خانواده ها به منظور اصلاح نگرش های رایج در زمینه رفتارهای پرخطر از جمله اهدافی است که باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد.

وی گفت:اداره کل آموزش و پرورش استان از ظرفیت بالایی برخوردار است و می تواند در بسیاری از زمینه ها بویژه پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر باشد.

امامی بیان نمود: برگزاری کارگاه های آموزشی، نمایشگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه بچه ها و نوجوانان، اجرای برنامه های نمادین فرهنگی و تجلیل از فعالان حوزه پیشگیری برنامه هایی است که باید در مدارس اجرا شود.

فرماندار اردبیل با بیان اینکه کاهش آسیب های اجتماعی نیاز به برنامه ریزی دارد افزود: برای کاهش آسیب های اجتماعی باید یک تیم کارشناسی متشکل از جامع شناسان، روانشناسان، دانشگاهیان و رسانه ها تشکیل شود تا راهکارهای لازم برای پیشگیری احصا شود.

امامی درباره اجرای طرح ایران مهارت در مدارس گفت: مبادا این طرح به سرنوشت طرح کاد سابق در آموزش و پرورش دچار شود که کارایی چندانی نداشت و باید اجرای این طرح کاربردی باشد.

وی تاکید کرد: این طرح نباید منجر به هزینه سر سام آور اولیا شود و اگر لازم باشد از اعتبارات استانی هم برای این طرح تخصیص داده شود تا این طرح با کیفیت بهتر اجرا شود.

فرماندار اردبیل با بیان اینکه طرح ایران مهارت با هدف مهارت آموزی برای دانش آموزان اجرا می شود افزود: این طرح در مهارت آموز شدن جوانان و کیفیت بخشی و هدفمند کردن آموزش های مهارتی در مدارس قابل اجراست.

وی اجرای با کیفیت طرح ایران مهارت را از اهداف اصلی مطرح کرد و گفت: تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده و زمینه ساز اجرای هرچه بهتر این طرح در استان شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار نسبت به افزایش آسیب های اجتماعی در مدارس اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به افزایش آسیب های اجتماعی در مدارس اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید