نماینده عراقی: هیچ توافقی در مورد نخست وزیری توفیق علاوی وجود ندارد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، یک نماینده عضو ائتلاف دولت قانون عراق گفت که هیچ توافقی بر سر انتخاب محمد توفیق علاوی برای پست نخست وزیری صورت نگرفته است.

نماینده عراقی: هیچ توافقی در مورد نخست وزیری توفیق علاوی وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی، سعد المطلبی عضو ائتلاف دولت قانون در مجلس عراق به رهبری نوری المالکی، گفت که بحران انتخاب نخست وزیر کماکان ادامه دارد.

به نوشته وبگاه الموقف العراقی، او گفت که پخش بعضی شایعات در مورد انتها بحران انتخاب نخست وزیری تحت فشارها اجرا شده و توافقی بر شخص محمد توفیق علاوی وجود ندارد.

روز گذشته وبگاه شبکه رووداو مدعی شد که برهم صالح، محمد توفیق علاوی را برای پست نخست وزیری معرفی خواهد نمود. (جزئیات بیشتر)

سعد المطلبی که در مقابل وبلاگ دابی دابی سخن می گفت، اضافه کرد: تمامی نامزدها و گزینه ها، پیش از این مسئولیت حکومتی داشته اند. ممکن نیست که یک نفر را از خیابان آورده و او را نخست وزیر کنیم. بحران علی رغم سخنانی که از انتها آن به میان امده، ادامه دارد. چرا که طرف های بحران گفت و گو را رد می نمایند.

او تأکید کرد: همچنان افق روشنی برای حل بحران وجود ندارد.

سعد المطلبی در انتها گفت که گروههای سیاسی از معرفی فرد گمنام برای پست نخست وزیری هراس دارند و در حال حاضر تصمیم در این باره در دست فراکسیون سائرون و الفتح است و فراکسیون البناء و نمودها در کنار هم به راحتی اکثریت را در اختیار دارند و می توانند گزینه نخست وزیری را معرفی نمایند.

شایعه احتمال معرفی محمد توفیق علاوی در حالی روز گذشته منتشر شد که نام او در میان افرادی که معترضین آن ها را برای نخست وزیری رد نموده اند قرار گرفته است.

در همین حال بعضی نمایندگان عراقی می گویند که تکلیف نخست وزیر جدید عراق پس از تظاهرات میلیونی روز آدینه علیه حضور نظامیان آمریکایی در کشور، تعیین خواهد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "نماینده عراقی: هیچ توافقی در مورد نخست وزیری توفیق علاوی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: هیچ توافقی در مورد نخست وزیری توفیق علاوی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید