نشست فوق العاده مجلس عراق برای آنالیز خواسته معترضان

به گزارش وبلاگ دابی دابی، مجلس عراق فردا نشست فوق العاده را برای آنالیز خواسته تظاهرات کنندگان این کشور برگزار خواهد نمود.

نشست فوق العاده مجلس عراق برای آنالیز خواسته معترضان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی، نمایندگان مجلس عراق روز شنبه نشست فوق العاده ای برای آنالیز خواسته تظاهرات کنندگان برگزار خواهند کرد.

بر اساس آخرین گزارش ها مقامات محلی در بعضی از استان ها و شهر های عراق مجبور به وضع مقررات منع رفت و آمد در بعضی از مناطق شدند.

دومین دور از تظاهرات مردمی در عراق از ظهر امروز (آدینه) در اعتراض به نبود اصلاحات و وضعیت بد مالی و معیشتی و وجود فساد در بین مقامات این کشور شروع شد.

شبکه فرات می گوید در تظاهرات امروز عراق، 24 ساختمان دولتی و مقر های احزاب سیاسی در استان های دیوانیه، میسان، واسط، بصره، بابل و ذی قار به آتش کشیده شده است.

هنوز آمار دقیق و رسمی در خصوص تعداد کشته ها و زخمی های تظاهرات امروز عراق منتشر نشده است. با این حال، کمیساریای حقوق بشر عراق در گزارشی مدعی شد که در این تظاهرات، 21 نفر کشته شده اند.

آمار کشته های امروز بر اساس ادعای نهاد حقوق بشر عراق بدین گونه است: بغداد 8 کشته، میسان 6، ذی قار 6 کشته و المُثنَّی یک کشته. بر اساس ادعای این نهاد غیر دولتی عراقی، 1779 نفر نیز تا لحظه تنظیم این خبر در اعتراضات آدینه زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نشست فوق العاده مجلس عراق برای آنالیز خواسته معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست فوق العاده مجلس عراق برای آنالیز خواسته معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید