نخست وزیر پاکستان اولین دانشگاه ویژه سیک مذهبان را افتتاح کرد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، عمران خان اولین دانشگاه ویژه سیک مذهبان را در مرز مشترک با هند افتتاح کرده و آن را محلی برای تحصیل تمام سیک مذهبان جهان دانست.

نخست وزیر پاکستان اولین دانشگاه ویژه سیک مذهبان را افتتاح کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دابی دابی به نقل از ای.آر.وای نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان ضمن افتتاح نخستین دانشگاه ویژه سیک مذهبان که به نام بینانگذار این مذهب باباگرونانک نامگذاری شده است آن را محل تحصیل سیک مذهبان سراسر جهان دانست.

گزارش ها حاکی است عمران خان در مراسم افتتاحیه این دانشگاه گفت: اتباع سیک مذهب تمام کشورهای جهان می توانند به پاکستان سفر کرده و در این دانشگاه تحصیل کنند.

وی شرح داد: ما معتقدیم که خداوند وقتی به ما نظر خیر خواهد داشت که به تمام انسان ها خدمت کنیم نه فقط مسلمانان.

نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: زمانی جوامع اسلامی در خصوص علم از سایر جوامع پیش بودند ولی متاسفانه پس از ورود استعمار ما از دیگر جوامع عقب افتادیم.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: تنها راستا پیشرفت کشور کسب علم و دانش است و باید نظام طبقاتی که باعث دور ماندن قشر محروم جامعه از تحصیل می شود کنار گذاشته شود.

عمران خان به اوضاع داخلی کشور نیز اشاره کرده وگفت: اگر تمام اپوزیسیون دست به دست هم دهند تا دولت را ساقط کنند پیروز به این کار نخواهند شد.

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: من حاضر نیستم به هیچ کدام از مفسدین اقتصادی امان بدهم و می دانم که تمام تلاش آنها برای ساقط کردن دولت در اصل نجات خود از زندان است.

وی اضافه کرد: اگر به کشورهای پیشرفته نگاه کنیم می بینیم که همه در مقابل قانون برابر هستند و قانون اساسی تفاوتی بین قشر مرفه و قشر ضعیف جامعه قائل نشده است.

توجه ویژه دولت پاکستان به سیک مذهبان در حالی انجام می شود که بخش بزرگی از سیک مذهبان جهان در خاک هند زندگی می کنند و مورد بی توجهی دولت دهلی نو قرار دارند.

آرامگاه بزرگان مذهب سیک در خاک پاکستان واقع شده است و سالانه هزاران سیک مذهب به قصد حضور در این آرامگاه ها روانه پاکستان می شوند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نخست وزیر پاکستان اولین دانشگاه ویژه سیک مذهبان را افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر پاکستان اولین دانشگاه ویژه سیک مذهبان را افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید