منتقدان می گویند پوکمون: کارآگاه پیکاچو فیلم خوبی نیست

به گزارش وبلاگ دابی دابی، پوکمون: کارآگاه پیکاچو (Pokémon: Detective Pikachu) یک فیلم فانتزی معمایی است که توسط راب لترمن کارگردانی شده و آخر هفته آینده در سینماهای ایالات متحده آمریکا اکران خواهد شد.

منتقدان می گویند پوکمون: کارآگاه پیکاچو فیلم خوبی نیست

پوکمون: کارآگاه پیکاچو براساس یک بازی سبک ماجرایی که در سال 2016 منتشر شده بود (به همراه یک نسخه جدیدتر در سال 2018) ساخته شده است و اولین نسخه لایواکشن/انیمیشن مجموعه پوکمون است.

عنوان اولیه این بازی منتشرشده در سال 2016 Detective Pikachu: Birth of a New Duo بود که توسط شرکت پوکمون و روی کنسول نینتندو 3دی اس منتشر شد. مدتی بعد در سال 2018 این نسخه از بازی جای خود را به یک نسخه گسترده تر به نام Detective Pikachu داد.

رایان رینولدز، جاستیس اسمیث و کاترین نیوتون از جمله بازیگران پوکمون: کارآگاه پیکاچو هستند.

ظاهرا این فیلم سینمایی هم مثل اغلب آثاری که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند چندان با کیفیت نیست و نتوانسته منتقدان را راضی کند.

از بین 15 نقدی که درباره این اثر نوشته شده 2 نقد مثبت، 12 نقد میانه و 1 نقد منفی بوده است. مجموعه این نقدها نمره متای 49 را برای پوکمون: کارآگاه پیکاچو ایجاد نموده است.

مایکل رچشافن منتقد وبسایت هالیوود ریپورتر که به فیلم نمره متای 60 داده است معتقد است این اثر آنقدرها هم بد نیست. رچشافن در نقدش نوشته کسانی که پیش بینی می کردند پوکمون: کارآگاه پیکاچو یکی دیگر از نامزدهای تمشک طلایی سال جاری باشد چندان تصور درستی از این اثر نداشته اند. تمشک طلایی جایزه ای است که به بدترین فیلم های سال داده می گردد.

کیت اربلند که در سایت ایندی وایر نقدش را منتشر نموده و به فیلم نمره متای 58 داده جلوه های بصری فیلم را فوق العاده توصیف نموده اما معتقد است با فیلمی بدون فراز و نشیب، گیج کننده و ناامیدکننده طرفیم.

به باور این منتقد هر چقدر هم که جلوه های بصری به فیلم جلا داده باشند باعث بهبود محتوای اندک و ناچیز روایی نمی شوند. اربلند معتقد است پوکمون: کارآگاه پیکاچو بیش از آنکه مخاطب را سرگرم کند باعث گیج شدن او می گردد.

پیتر دبروج منتقد ورایتی نمره 40 را برای فیلم در نظر گرفته و نسبت به آن نقدها تندی را مطرح نموده است. دبروج معتقد است جلوه های ویژه به کار رفته در فیلم بسیار بی کیفیت اند و ناهمخوانی آن با فضای کلی فیلم کاملا به چشم می آید.

به گفته دبروج در ساخت پوکمون: کارآگاه پیکاچو تنها سعی شده از محبوبیت کلی مجموعه و کاراکترها استفاده گردد بدون اینکه اساسا درکی از آن در کار باشد.

نهایتا مارک کندی منتقد اسوشیتد پرس که منفی ترین نقد را بر کارآگاه پیکاچو نوشته و نمره پایین 38 را به فیلم داده معتقد است فیلم کاملا فاقد گیرایی ضروری است. او فیلم را فاقد انرژی، شور، و جذابیت دانسته و معتقد است حضور رایان رینولدز هم نتوانسته این اثر را نجات دهد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "منتقدان می گویند پوکمون: کارآگاه پیکاچو فیلم خوبی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتقدان می گویند پوکمون: کارآگاه پیکاچو فیلم خوبی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید