مقایسه رزرو آنلاین و حضوری هتل ، کدامیک بهتر است؟

به گزارش وبلاگ دابی دابی، روش حضوری رزرو هتل از روش هایی بوده که همیشه از زمان پیدایش هتل ها تا به امروز ادامه داشته است و مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما در مقابل، رزرو آنلاین هتل روشی است که اگرچه بسیاری از مسائل و معایب رزرو سنتی را از بین برده، اما با این حال این روش نیز دارای معایب و مزایای خاص خود است که در این مقاله قصد داریم دو نوع رزرو حضوری و آنلاین را با یکدیگر مقایسه کنیم و سپس به آنالیز معایب و مزایای هر کدام به صورت جداگانه بپردازیم. پس اگر شما هم تمایل دارید اطلاعاتی را پیرامون مقایسه رزرو آنلاین و حضوری هتل کسب کنید، پیشنهاد می کنیم خواندن این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید! این مقاله برای آن دسته از افرادی که اهل گردش و سفر هستند، بسیار مفید است، چرا که ضروری است پیرامون مزایا و معایب رزرو آنلاین هتل اطلاعات کافی و مناسبی داشته باشند.

مقایسه رزرو آنلاین و حضوری هتل ، کدامیک بهتر است؟

معایب رزرو آنلاین و حضوری هتل

معایب رزرو آنلاین

یکی از معایب روش آنلاین این است که قبل از رزرو اتاق نمی توان قیمت های روی برد را مشاهده کرد که البته باید بگوییم که جای هیچ نگرانی نیست، چرا که سازمان های مربوطه قیمت ها را در سایت های معتبر تحت نظر دارند که در صورت متفاوت بودن قیمت ها و پرداخت هزینه بالا این امکان وجود دارد که به وسیله مراجع قانونی آن را پیگیری کنید. ممکن است تصور کنید که عکس های ارائه شده آن چیزی نیستند که در واقعیت وجود دارند. در این صورت می توانید به سایت های معتبر و دارای مجوز رسمی مراجعه کنید، چرا که چنین سایت هایی معمولا عکس های درست را منتشر می نمایند تا درگیر مراتب قانونی نشوند و برایشان مسئله ای پیش نیاید. در غیر این حالت، می توانید به نظرات مسافران قبلی توجه نمایید و طبق آنها کیفیت مجموعه مد نظر را بسنجید. براساس مقاله مقایسه رزرو آنلاین و حضوری هتل باید بدانید که یکی دیگر از معایب رزرو آنلاین این است که امکان آنالیز هتل از نزدیک وجود ندارد. برای حل این مشکل می توانید از عکس، تور مجازی و ویدیوهایی که در سایت های معتبر دیده شده، بهره ببرید تا آنالیز های لازم را انجام دهید. شاید شما به اینکه واقعا اتاقتان در هتل مدنظر رزرو شده است یا نه، شک کنید که در این صورت پیشنهاد ما به شما این است که به سایت های معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید و پس از انجام تمام مراحل رزرو آنلاین، رسید را دریافت کنید تا اگر خدایی ننموده مسئله ای پیش بیاید، بتوانید از مراجع قانونی پیگیر کارهای خود باشید و حق خود را پس بگیرید.

معایب رزرو حضوری

در روش حضوری شما باید مستقیما به هتل مورد نظر مراجعه کنید که این موضوع احتیاج به وقت بیشتری دارد و از این رو، وقت گیر و خسته نماینده است. گاهی اوقات هم ممکن است هتل مورد نظر شما با کمبود اتاق روبرو باشد که متاسفانه در این صورت مجبور هستید تنها گزینه ای را که در دسترس قرار گرفته است، انتخاب کنید حتی اگر با ویژگی ها و انتظارات شما هماهنگ نباشد. مواردی که در بالا ذکر شدند، از جمله اساسی ترین معایب روش حضوری برای رزرو اتاق هستند. با مراجعه حضوری برای رزرو اتاق، شما باید به دیده و تجربه های خود اعتماد کنید و براساس آن ها تصمیم بگیرید. گاهی اوقات ممکن است اتاقهای هتل مورد نظر پر باشند که در این صورت باید به هتل دیگری بروید و اتاقی را رزرو نمایید. از طرفی، یکی از معایب اصلی این روش این است که هتل مد نظر را نمی توان با هتل های دیگر مورد قیاس قرار داد و حتی قیمت های آنها را هم نمی توان با هم مقایسه کرد.

مزایای روش آنلاین و حضوری رزرو هتل

مزایای رزرو آنلاین

براساس مقاله مزایا و معایب رزرو آنلاین هتل باید بدانید که معمولا برای رزرو آنلاین یکسری تخفیفات خاص و ویژه در نظر می گیرند که بسیار وسوسه انگیز هستند. در مواقعی حتی از قیمت برد هتل هم پیشنهادشان کمتر است و این امکان برای شما وجود دارد که با هزینه کم می توانید هتل خوب و مناسب را رزرو کنید. یکی دیگر از مزایای روش آنلاین این بوده که شما می توانید به راحتی و در زمان اندکی از ظرفیت به جامانده هتلهای مدنظرتان مطلع شوید و بدین صورت در صورت وجود اتاق خالی و پر نبودن اتاق ها یکی از بهترین آنها را انتخاب و رزرو نمایید. یکی از قابلیت های اساسی روش رزرو آنلاین این بوده که می توان خصوصیات و موقعیت آن را به راحتی با هتل های دیگر موجود در سطح شهر مقایسه کرد و دیگر اینکه با توجه به نظر میهمانان قبلی و کسانی که در هتل مدنظر شما در گذشته اتاق رزرو نموده اند، کیفیت مجموعه مد نظرتان را بسنجید و سپس تصمیمات لازم را بگیرید. از طرفی وقتی شما اتاق دلخواه خود را به صورت آنلاین رزرو می کنید، هنگام رسیدن به مقصد و رفتن به هتل مسئله ای برایتان به وجود نخواهد آمد و به راحتی می توانید اتاقتان را در ساعت معین تحویل بگیرید و ساکن شوید.

مزایای روش حضوری

در روش حضوری با مراجعه مستقیم به هتل می توانید اتاق مورد نظرتان را با اطمینان بیشتری انتخاب نموده و رزرو نمایید و دیگر اینکه در روش حضوری شما با قبول هتل به صورت چهره به چهره روبرو هستید که این موضوع باعث می گردد تا اعتماد بیشتری پدید آید و با خیال جمع تری بقیه مراحل رزرو هتل را انجام دهید. معمولا قیمت هایی که روی برد هتل ها نوشته شده اند، استاندارد هستند و توسط سازمان های مربوطه کنترل می شوند، پس از این جهت نگران نباشید.

منبع: همگردی

به "مقایسه رزرو آنلاین و حضوری هتل ، کدامیک بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه رزرو آنلاین و حضوری هتل ، کدامیک بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید