مسؤولان برگزاری لیگ برتر فوتبال از آغاز این مسابقات در آینده ای نامعلوم می گویند

به گزارش وبلاگ دابی دابی، در این مطلب صحبت های مسئولان برگزاری لیگ برتر فوتبال را در مورد زمان برگزاری بازی ها بخوانید.

مسؤولان برگزاری لیگ برتر فوتبال از آغاز این مسابقات در آینده ای نامعلوم می گویند

به گزارش، رقابت های لیگ برتر چه زمانی برگزار می گردد؟ احتمالا هفته هاست به دنبال جواب این سوال هستید، ولی هربار به جوابی که می خواهید، نمی رسید. دیروز هوشنگ نصیرزاده، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ هم در شبکه سه سیما و برنامه سلام صبح بخیر حاضر شد و دوباره پاسخ دقیقی به این جواب نداد.او حتی زمان قرعه کشی رقابت های لیگ برتر را هم نامعلوم دانست.

درست یک ساعت بعد از این اظهارات بود که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ پایان به سوال دوم یعنی همان زمان قرعه کشی پاسخ دادند. سازمان لیگ در بیانیه ای به صورت رسمی اعلام نمود قرعه کشی مسابقات روز سه شنبه همین هفته در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد.

بعد از آن که فدراسیون فوتبال همه چیز را بلاتکلیف گذاشت، باشگاه ها به صورت مستقیم به مهدی تاج و حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ معترض شدند. اعتراض آن ها هم به جا بود. اعتقاد داشتند اولا بدنسازی نموده اند و یعنی چه که نمی دانند باید چه زمانی برگزار نمایند. برنامه ریزی در فوتبال حرف اول را می زند.

یعنی تیم ها پیش از شروع لیگ برتر برای روز به روز خود برنامه ریزی می نمایند تا مثلا در فلان تاریخ بدن بازیکنان آماده شروع لیگ برتر باشد. طبیعتا در روز های منتهی به شروع لیگ، بدنسازی تیم ها سبک تر می گردد و فشار کمتری به بازیکنان می آید. اعتراض باشگاه ها این بود که نمی توانند برنامه ریزی نمایند.

دومین اعتراض هم به موضوع آماده سازی فنی برمی گشت. معمولا تیم ها بازی های محبت آمیز خود را برحسب دیدار های رسمی خود می چینند. توقع باشگاه ها این بود که فدراسیون زودتر زمان قرعه کشی را معین و متعاقبا رقبای هفته اول شان را هم معین کند تا بتوانند برای بازی های محبت آمیز برنامه ریزی نمایند.

این درخواست باشگاه ها باعث شد تا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به یک تصمیم مشترک برسند؛ برگزاری قرعه کشی. به این ترتیب روز سه شنبه کمی فشار از روی فدراسیون کاسته می گردد، ولی هیچ بعید نیست بعد از قرعه کشی فشار های مضاعفی از سوی طرفداران برای برگزاری رقابت های لیگ برتر شروع گردد.

با آن که زمان قرعه کشی معین شده، ولی هنوز زمان برگزاری بازی ها معین نیست. سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در این باره می گوید: این دیگر بستگی به وضعیت استادیوم ها دارد. اگر استادیوم ها آماده بود ما همین فردا بازی ها را برگزار می کردیم. از آنجا که جان و امنیت طرفداران برای ما مهم است، فعلا دست نگه داشته ایم. باید استادیوم ها شرایط ایمنی و خوبی برای برگزاری مسابقات داشته باشند.

او ادامه می دهد: زمان برگزاری رقابت های لیگ برتر واقعا معین نیست، ولی ان شاءا... هر زمان استادیوم ها درست شوند، سریع بازی ها را برگزار می کنیم.

سهیل مهدی، رئیس کمیته حرفه ای سازی فوتبال که ناظر مستقیم وضعیت استادیوم هاست هم در این باره توضیحاتی مشابه حرف های سعید فتاحی می دهد.

او می گوید: واقعا زمان برگزاری لیگ برتر معین نیست. همه چیز منوط به آماده سازی استادیوم هاست. حالا فعلا با قرعه کشی معین می گردد کدام تیم باید با کدام تیم در هفته های اول بازی کند. این می تواند حداقل تا حدودی تکلیف تیم ها را معین کند.

در همین حال خبر های جالبی هم منتشر شده مبنی بر این که احتمالا بازی های استقلال و پرسپولیس در هفته های اول تستی برگزار می گردد.

هوشنگ نصیرزاده، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هم تلویحا این خبر را تایید کرد و گفت احتمالا چنین اتفاقی رخ می دهد. سازمان لیگ، شورای تامین و فدراسیون فوتبال در نظر دارند به صورت آزمایشی گیت ها، دوربین های مداربسته و همین طور جایگاه های شماره گذاری شده را امتحان نمایند.

بلیت ها هم فقط و فقط به صورت الکترونیکی فروخته خواهد شد. سیستمی که از آن بلیت فروشی انجام می گردد به ثبت احوال وصل است.

نصیرزاده در این باره می گوید: این یک هشدار جدی است. هرکسی سر جای خود نشیند و برای آن جایگاه مسئله ای پیش بیاید، این فرد باید جوابگو باشد. به همین دلیل هشدار ما این است که هیچ یک از طرفداران جای خود را به فرد دیگری ندهند. اگر فردی جای آن ها بنشیند و نارنجک بزند، اوست که باید جوابگو باشد. می دانید شبیه چیست؟ این که شما ماشین تان را به فردی بدهید. اگر تصادف کرد، شما به عنوان مالک ماشین باید جوابگو باشید.

بعد از برگزاری بازی استقلال و پرسپولیس در هفته اول و همین طور گزارشی از نیرو های برگزاری نماینده به مسؤولان، معین خواهد شد آیا شرایط برای برگزاری بازی های لیگ برتر مهیاست یا نه!

منبع: جام جم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مسؤولان برگزاری لیگ برتر فوتبال از آغاز این مسابقات در آینده ای نامعلوم می گویند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسؤولان برگزاری لیگ برتر فوتبال از آغاز این مسابقات در آینده ای نامعلوم می گویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید