مدیرعامل بانک فرانسه: با توجه به کاهش جابجایی نقدی، ارز دیجیتال می تواند یاری کننده باشد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، خبرنگاران: فرانکویس ویلروی، مدیرعامل بانک فرانسه گفت به خاطر کاهش نقل و انتقال های نقدی در بعضی کشورها، ارز دیجیتال می تواند یاری کننده باشد ولی باید توسط بانک های مرکزی منتشر گردد نه شرکت های خصوصی.

مدیرعامل بانک فرانسه: با توجه به کاهش جابجایی نقدی، ارز دیجیتال می تواند یاری کننده باشد

به گزارش وبلاگ دابی دابی به نقل از تسنیم؛ افزایش استفاده از ارزهای مجازی و طرح های فیس بوک برای راه اندازی ارز لیبرا، بانک های مرکزی سراسر جهان را تشویق نموده تا به دنبال امکان انتشار پول دیجیتال برای جلوگیری از کاهش کنترل دولت بر پول باشند.

ویلروی گفت: این پیشنهاد عکس العملی در برابر طرح فیس بوک نیست بلکه پاسخی است به این تکنولوژی رو به رشد و احتیاج بعضی بانک ها به ارز دیجیتال. وی اضافه نمود بخش خصوصی هم می تواند خواهان جایگزینی برای پول نقد باشد.

وی گفت: در بعضی کشورهای شمال اروپا مخصوصاً سوئد و هلند، استفاده از اسکناس ها و حواله های بانکی به سرعت رو به کاهش است و احتیاج است به شهروندان اجازه استفاده از پول دیجیتال داده گردد. ای پول به شکل یک اسکناس بانکی نیست ولی همان کیفیت و مخصوصاًً امنیت بانک مرکزی را دارد.

والروی در پاسخ به این سوال که آیا پول دیجیتال می تواند توسط شرکتهای خصوصی منتشر گردد گفت: در حال حاضر نمی تواند خصوصی باشد . پول یک کالای عمومی حکومتی است.

وی اضافه نمود که بانک های مرکزی در فکر راه اندازی آزمایشی پول دیجیتال هستند و این مسئله توسط بانک های مرکزی منطقه یورو آنالیز می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "مدیرعامل بانک فرانسه: با توجه به کاهش جابجایی نقدی، ارز دیجیتال می تواند یاری کننده باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل بانک فرانسه: با توجه به کاهش جابجایی نقدی، ارز دیجیتال می تواند یاری کننده باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید