مادورو: بولتون در ترور نافرجام من دست داشت و ما مدرک داریم

به گزارش وبلاگ دابی دابی، رئیس جمهور ونزوئلا در اولین سالگرد ترور نافرجامش در کاراکاس خاطرنشان کرد که دولت این کشور درباره دست داشتن جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این اقدام مدرک دارد.

مادورو: بولتون در ترور نافرجام من دست داشت و ما مدرک داریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در یک گفت و گو که تلویزیون ملی این کشور منتشر نموده، از مدارک موجود درباره دست داشتن مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در کوشش نافرجام برای ترور رئیس جمهور ونزوئلا خبر داده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در گفت و گو با مکس بلومنتال خبرنگار آمریکایی درباره کوشش برای ترورش در جریان سخنرانی چهاردهم مرداد 1397 در جمع نظامیان ارتش ونزوئلا در کاراکاس صحبت کرد.

این حادثه زمانی رخ داد که تلویزیون ونزوئلا به صورت زنده در حال پخش مراسم و سخنرانی مادورو بود. تصاویر تلویزیونی نشان می دهد که ناگهان از آسمان صدای انفجار شنیده می گردد و مادورو و همراهانش از این صدا جا می خورند.

ترور نافرجام نیکلاس مادورو

ثانیه هایی بعد هم سربازانی که در برابر صندلی سخنرانی ایستاده اند، با شنیدن صدای انفجار سراسیمه فرار می نمایند. در پی این حادثه، مادورو مجبور به ترک محل شد. خورخه رودریگز سخنگوی وقت دولت ونزوئلا با تایید خبر انفجار یک پهپاد بیان کرد که این پهپاد حامل مواد منفجره بوده و قصد ترور رئیس جمهور را داشت اما هدف نهاده شد.

نیکلاس مادورو در مصاحبه با بلومنتال گفت: یک سال از ترور نافرجامم گذشت. من امروز می توانم بگویم که ما مدرکی داریم که ثابت می نماید این ترور نافرجام به دستور جان بولتون از کاخ سفید صادر شد. سر نخ همه چیز به جان بولتون می رسد، کسی که طرز فکری مجرمانه و ذهنیت یک قاتل را دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا اضافه نمود: من در حال حاضر نمی توانم رئیس جمهور ترامپ را متهم کنم اما من همه دلایل و شواهد لازم برای درخواست تحقیقات از (فعالیت های) جان بولتون را در اختیار دارم.

اظهارات مادورو درباره دست داشتن بولتون در ترور نافرجام سال گذشته در ادامه تنش ها بین ونزوئلا و آمریکا مطرح شده است؛ تنش هایی که با تشدید فشارهای واشنگتن علیه دولت مشروع ونزوئلا تشدید شده است.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور از سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته اند و علاوه بر اعمال انواع فشارهای مالی و تهدید نظامی دولت قانونی ونزوئلا، از اقدام گوایدو برای کودتا حمایت کردند. این اقدام های مداخله جویانه آمریکا با مخالفت ایران، روسیه، چین،کوبا، بولیوی، ترکیه و بعضی کشورهای دیگر روبرو شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مادورو: بولتون در ترور نافرجام من دست داشت و ما مدرک داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: بولتون در ترور نافرجام من دست داشت و ما مدرک داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید