مادربزرگ هلندی از فیس بوک باخت

به گزارش وبلاگ دابی دابی، یک مادربزرگ هلندی به وسیله دادگاه محکوم شده است که تصاویر نوه های خود را از فیس بوک حذف کند. این مادربزرگ از سوی عروس خود متهم شده است که بدون اجازه تصاویر سه نوه خود را در شبکه های اجتماعی نشر داده است.

مادربزرگ هلندی از فیس بوک باخت

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طبق قانون حمایت از داده ها، این مادرعظیم باید هر چه سریعتر تصاویر نوه های خود را از فیس بوک حذف کند.

جالب است بدانید بر اساس قوانین معروف و محرمانه حفظ حریم خصوصی اروپا، استفاده از عکس ها و تصاویر افراد بدون اجازه محکوم است. دادگاه هلند در اوایل این ماه حکم داد که مادرعظیم باید تمام تصاویر نوه های خود را که در فیس بوک و پینترست ارسال نموده است حذف کند چرا که مادر بچه ها از وی شکایت نموده است.

این مادر سه فرزند چهارده ساله، شش و پنج ساله دارد و چندین بار از مادر عظیم خواسته بود تا تصاویر فرزندانش را حذف کند. در همین گزارش آمده است که عظیم ترین کودک هفت سال قبل به همراه پدرش با مادرعظیم زندگی نموده بود. این مادر گفت که نمی خواهد عکس های فرزندانش در اینترنت به نمایش گذاشته گردد و بنا بر گزارش ها، برای یک سال با مادرعظیم صحبت ننموده است.

اکنون نیز دادگاه به نفع مادر حکم داد و به ازای هر روز تاخیر در پاک کردن عکس نوه ها، جریمه ای 50 یورویی برای بچه ها در نظر گرفته شده است. این حکم را می توان بی سابقه ترین حکم در تاریخ استفاده از فیس بوک دانست.

منبع: انتخاب

به "مادربزرگ هلندی از فیس بوک باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادربزرگ هلندی از فیس بوک باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید