لوگوی پلی استیشن 5 فرقی نکرده است؛ جزییات کنسول به زودی منتشر می شود

به گزارش وبلاگ دابی دابی، مثل سال های قبل، سونی هم امسال در نمایشگاه CES با مجموعه ای از محصولات و یک کنفرانس خبری حضور پیدا کرده است. محصولات مختلف حوزه تکنولوژی که سونی در کنفرانس CES خود به نمایش گذاشته و معرفی کرده هم چندان ارتباطی با ما ندارد، ولی جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن هم در کنفرانس سونی حضور پیدا کرد تا کمی از پلی استیشن بعدی صحبت کند. جیم رایان لوگوی پلی استیشن 5 را نشان داد و کمی از قابلیت های آن گفت.

لوگوی پلی استیشن 5 فرقی نکرده است؛ جزییات کنسول به زودی منتشر می شود

لوگوی پلی استیشن 5 عینا شبیه به لوگوی پلی استیشن 4 طراحی شده است؛ طوری که فقط عدد 4 روی این لوگو به 5 تغییر پیدا کرده است. اساسا تمام کنسول های پلی استیشن قبلی، از طراحی های مختلفی برای لوگوی خود استفاده کرده اند. با این حال، می توانیم به این لوگوی یکسان، با این ذهنیت نگاه کنیم که پلی استیشن می خواهد با کنسول جدید خود، همان راه پلی استیشن 4 را ادامه دهد.

به غیر از نمایش لوگوی پلی استیشن 5، جیم رایان هم چنین یکی دو اسلاید مختلف برای ارایه اطلاعات از این کنسول و هم چنین آمار و ارقام فروش، ارایه داد.

اسلاید نمایش داده شده درباره پلی استیشن 5 اساسا اطلاعاتی که از آن خبر داشتیم را دوباره تکرار می کند؛ قابلیت هایی مثل صدای سه بعدی، فناوری لرزش لمسی و تنظیم ماشه های دسته، حافظه اس اس دی پرسرعت، پردازش گرافیکی ری-تریسینگ سخت افزاری و پشتیبانی از بلو-ری های 4K در اسلاید نمایش داده شده اند.

جیم رایان درباره کنسول پلی استیشن 5 گفت: تعدادی از قابلیت های کلیدی پلی استیشن 5 را رونمایی کرده ایم، قابلیت هایی که با مشخصا برای این کنسول مهندسی شده اند و به طور کلی این پلتفرم را از رقبا جدا می کنند؛ تکنولوژی هایی مثل اس اسی دی فوق سریع، صدای سه بعدی، بلو-ری اچ دی و یک دسته جدید که لرزش لمسی و ماشه های قابیل تنظیم دارد. با این اساس، پلی استیشن 5 به بازی سازان این قدرت را می دهد تا دنیاهایی بسیار بزرگتر و تجربه های گیم پلی بسیار عمیق تر از گذشته را چه از نظر ظاهر، صدا و حس، خلق کنند.

مدیر پلی استیشن ادامه داده است: وعده ما به جامعه 100 میلیون نفری پلی استیشن، ارایه بهترین و بزرگترین محتوای ممکن و تجربه های خاص به گیمرها با بالاترین سرعت ممکن است.

پس از صحبت از پلی استیشن 5، جیم رایان آمار و ارقام فعلی شبکه پلی استیشن و پلی استیشن 4 را هم ارایه داد.

طبق این آمار، فروش پلی استیشن 4 از مرز 106 میلیون دستگاه گذشته است. سونی در سال 2019 توانسته است 14.4 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 بفروشد. این رقم برای سال 2018 برابر با 18 میلیون دستگاه بوده است.

فروش کلی بازی های پلی استیشن 4 هم به 1.15 میلیارد نسخه رسیده است. مشخصا در سال 2019 تعداد 274 میلیون بازی پلی استیشن 4 به فروش رفته است که نسبت به سال قبل، افزایش داشته است. در سال 2018 تعداد بازی های فروش رفته روی پلی استیشن 4 برابر با 231 میلیون عدد بود.

تعداد مشترکان سرویس پلی استیشن پلاس هم به 38.8 میلیون نفر رسیده است. تعداد مشترکان در ابتدای سال 2019 برابر با 36.3 میلیون نفر بود.

نهایتا، جیم رایان افزود که در ماه های آینده از پلی استیشن 5 بیشتر صحبت خواهند کرد و جزییات بیشتری از آن منتشر می کنند.

منابع: Gematsu، ZhugeEX

اولین اطلاعات رسمی PS5 منتشر شد؛ منتظر بزرگترین جهش ممکن باشید

پلی استیشن 5 پاییز سال آینده عرضه می شود

اولین اطلاعات از دسته پلی استیشن 5 منتشر شد

منبع: دیجیکالا مگ

به "لوگوی پلی استیشن 5 فرقی نکرده است؛ جزییات کنسول به زودی منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوگوی پلی استیشن 5 فرقی نکرده است؛ جزییات کنسول به زودی منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید