طیبی: راه حل بازگرداندن بازار ایرانی به دست شرکت های داخلی

به گزارش وبلاگ دابی دابی، رئیس جهاد دانشگاهی گفت: اگر تجهیزات موردنیاز صنعت با یک روش مناسب خریداری گردد، تجهیزات ایرانی نیز می توانند بازار خود را داشته باشند، ولی در غیر این صورت ما بازار را در اختیار کشورهای خارجی قرار داده ایم.

طیبی: راه حل بازگرداندن بازار ایرانی به دست شرکت های داخلی

حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ دابی دابی، درباره طرح های فناورانه این نهاد و استفاده از آنها در صنایع شرح داد: در طرح های جهاد دانشگاهی مانند دستگاه آب شیرین کن و بسیاری از پروژه هایی که به صورت مجزا جهاد دانشگاهی در آن فعالیت نموده، صنایع خرید خود را از خارج از کشور انجام می دهند، موضوعی که ما مطرح کردیم این بود که اگر این خریدها تجمیع گردد و بخش کوچکی از آن از یک شرکت معتبر ایرانی خریداری گردد، به نفع فراوری ملی خواهد بود.

وی اضافه نمود : این خرید می تواند در مقابل دریافت امتیاز انتقال فناوری باشد و به این ترتیب به راحتی می توانیم فناوری را منتقل کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی تأکید کرد : اگر این کار انجام گردد و تجهیزات موردنیاز صنعت از این روش خریداری گردد، تجهیزات ایرانی نیز می توانند بازار خود را داشته باشند، ولی در غیر این صورت ما بازار را در اختیار کشورهای خارجی قرار داده ایم.

طیبی اضافه نمود: در این زمینه داریم با وزارت کشور و صنعت رایزنی هایی انجام می دهیم و بنا شد که در مقابل خرید خارجی انتقال فناوری انجام گردد تا به این ترتیب به بهبود فراوری داخلی نیز یاری کنیم.

انتهای پیغام /

منبع: خبرگزاری فارس

به "طیبی: راه حل بازگرداندن بازار ایرانی به دست شرکت های داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طیبی: راه حل بازگرداندن بازار ایرانی به دست شرکت های داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید