صادرات فرش زنجان روند کاهشی به خود گرفت

به گزارش وبلاگ دابی دابی، محسن جعفری در تبادل نظر با خبرنگاران از کاهش 4 درصدی صادرات فرش طی پنج ماهه سال 96 در استان زنجان اطلاع داد و اضافه نمود: طی این بازه زمانی پنج میلیون و480 هزار دلار صادرات فرش استان زنجان بوده که سال گذشته در همین بازه زمانی پنج میلیون و 705 هزار دلار صادرات فرش استان بوده است.

صادرات فرش زنجان روند کاهشی به خود گرفت

وی اظهار کرد: در این میان صادرات فرش استان زنجان طی این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش دارد.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکید نمود: کشورهای خلیج فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا مقصد فرش های استان زنجان هستند و 90 درصد فرش دستباف تولیدی زنجان به نام سایر استان ها صادر می گردد و این در شان استان زنجان نیست.

جعفری تاکید نمود: متاسفانه طی پنج ماهه سالجاری صادرات فرش زنجان کاهش یافت ولی بعد از این با برنامه ریزی هایی که در دستور کار است صادرات فرش زنجان طی چند ماه آینده افزایش می یابد.

وی به بیمه قالیبافان در استان زنجان اشاره نمود و اضافه نمود: از شروع نظارت و بازرسی از دار قالی ها در استان از مردادماه سال 93 بیمه افرادی که در شغل های دیگر مشغول به کار بودند لغو شده و قالی بافان اصلی بیمه شدند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان ابراز کرد: استان زنجان بیش از 50 هزار بافنده دارد و در حال حاضر 9 هزار و 60 قالی باف در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

جعفری کیفیت فرش دستباف استان زنجان را بسیار ارزشمند و بی نظیر گفت و اضافه نمود: طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورد استفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش ها می گردد و در سال 96 برنامه های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است و در این میان صادرات فرش زنجان توسعه می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صادرات فرش زنجان روند کاهشی به خود گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات فرش زنجان روند کاهشی به خود گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید