شیخ زکزاکی از بازگشت خود از هند به نیجریه اطلاع داد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه با انتشار پیامی ویدئویی از بازگشت خود به نیجریه اطلاع داد.

شیخ زکزاکی از بازگشت خود از هند به نیجریه اطلاع داد

خبر بازگشت شیخ زکراکی پیشتر حساب کاربری دفتر وی نیز تائید نموده و گفته بود که ایشان قرار است ساعت 22:00 به وقت دهلی نو راهی نیجریه شوند.

در پیغام تصویری منتشر شده، شیخ ابراهیم زکزاکی به تشریح کارشکنی های انجام شده توسط دولت نیجریه پرداخته و اعلام نموده است که ترجیح می دهد به کشورش خودش بازگردد و از آنجا در صورت امکان به کشور دیگری برود که شرایط درمان مهیا باشد.

به گفته شیخ زکزاکی، مقام های نیجریه ای بر خلاف برنامه از پیش مشخص شده ابتدا قصد داشته اند وی را به بیمارستان دیگری منتقل نمایند.

شیخ زاکزاکی همچنین می افزاید که فرستادگان دولت نیجریه همچنین اطلاعات غلطی در خصوص پرونده سلامت وی در اختیار مقام های هندی قرار داده اند و همین امر روند درمان را مختل نموده و باعث شده تا پزشکان هندی بگویند که از بیماری های او هیچ اطلاعی ندارند و روند آزمایشات باید از ابتدا شروع گردد.

در ادامه شیخ زکزاکی با اتهام به دولت نیجریه به دلیل دروغگویی، اضافه کرد: دولت هند تنها دو ساعت به ما وقت داد که تصمیم بگیریم که آیا شرایط بیمارستان را می پذیریم یا می خواهیم به نیجریه بازگردیم. به آن ها گفتیم که این شرایط را نمی پذیریم و ترجیح می دهیم که به کشور خودمان بازگردیم. اما با گذشت 24 ساعت، هنوز پاسخی نداده اند.

رهبر شیعیان نیجریه در خاتمه گفت: کشورهای بسیار دیگری وجود دارد. ما به نیجریه باز می گردیم و اگر هریک از آن کشورها شرایط ما را پذیرفتند، به آنجا می رویم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شیخ زکزاکی از بازگشت خود از هند به نیجریه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ زکزاکی از بازگشت خود از هند به نیجریه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید