شورش فرامرزی رئیس جدید هیات شطرنج کرمانشاه شد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، خبرنگاران/کرمانشاه اعضای مجمع انتخابات هیات شطرنج استان کرمانشاه شورش فرامرزی را برای مدت چهار سال بعنوان رئیس جدید این هیات انتخاب کردند.

شورش فرامرزی رئیس جدید هیات شطرنج کرمانشاه شد

مجمع انتخابات ریاست هیات شطرنج استان کرمانشاه با حضور رئیس فدارسیون و مسئولان ورزش استان، ظهر امروز(21 آبان) در سالن شهید هادیان مجموعه ورزشی آزادی کرمانشاه برگزار گردید و شورش فرامرزی در رقابتی فشرده با سعید گل افروزی توانست اکثریت آراء اعضا مجمع را بدست آورد و برای مدت چهارسال رئیس این هیات گردد.

به گزارش وبلاگ دابی دابی، در این مجمع آرش شاهمرادی، شورش فرامرزی، سعید گل افروزی و حامد مقدسی چهار کاندیدای احراز پست ریاست هیات شطرنج استان کرمانشاه بودند که پس از اعلام انصراف آرش شاهمرادی به نفع سعید گل افروزی و حامد مقدسی به نفع شورش فرامزی، رای گیری برای انتخاب یکی از دو کاندیدای باقی مانده (شورش فرامزی و سعید گل افروزی) انجام گرفت و در نهایت شورش فرامرزی با کسب 9 رای موافق از مجموع 17 رای ماخوذه برای مدت چهارسال سکاندار هیات شطرنج استان کرمانشاه شد.

رئیس جدید هیات شطرنج استان کرمانشاه در این مجمع به تشریح مهمترین برنامه های پیش روی خود برای چهارسال آینده شطرنج کرمانشاه پرداخت و با بیان اینکه طی سالهای گذشته گام های مثبتی برای رشد و توسعه شطرنج در کرمانشاه برداشته شده و این رشته در میان مردم استان خوب جا افتاده، مطرح نمود: با این وجود شطرنج کرمانشاه درحال حاضر در رکودی غیرمنطقی به سر می برد که باید آن را از این شرایط خارج کنیم.

وی تاکید نمود: شطرنج از جمله رشته هایی است که با هزینه کمی می توانیم آن را توسعه دهیم و آن را در استان همگانی کنیم.

فرامرزی در ادامه بابیان اینکه در نظر داریم تا هر فصل رقابت های شطرنج همزمان را در استان برگزار کنیم، مطرح نمود: همچنین درصورت همراهی و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان می خواهیم مسابقات شطرنج جام بیستون را که در تقویم فدراسیون ثبت شده را برای سال آینده باکیفیت تر و پربارتر از قبل برگزار کنیم.

وی مطرح نمود: با توجه به فرسودگی خانه شطرنج کرمانشاه، در برنامه داریم تا ساختمان آن را بازسازی کنیم.

رئیس جدید هیات شطرنج کرمانشاه از برنامه ریزی برای افزایش ورزشکاران سازمان یافته این رشته هم اطلاع داد و گفت: درحال حاضر تعداد ورزشکاران سازمان یافته این رشته 170 ورزشکار است که باید تا خاتمه دوره چهارساله فعالیتم به سه برابر افزایش پیدا کند.

وی در خاتمه حمایت از قهرمانان، تعامل با دانشگاه ها و مدارس برای توسعه شطرنج، برگزاری دوره های بازآموزی مربیگری و داوری برای مربیان و داوران فعلی استان و توسعه مدارس شطرنج را از دیگر برنامه های خود برای رشد و ارتقاء شطرنج کرمانشاه خواند.

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج هم در این مجمع طی سخنانی بابیان اینکه طی سالهای گذشته فرهنگ شطرنج در میان خانواده ها و مردم کرمانشاه بصورت نهادینه درآمده، اظهارکرد: با این وجود، کرمانشاه پتانسیل های زیادی در شطرنج دارد و می تواند جایگاهی بهتر از شرایط فعلی داشته باشد.

وی خطاب به رئیس جدید هیات شطرنج استان هم گفت: در حال حاضر مربیان و داوران خوبی در شطرنج دارید، اما این استان که هرساله میزبانی مسابقات بین المللی شطرنج را برعهده می گیرد، هنوز فاقد یک استاد بین المللی در این رشته است که باید طی چهارسال آینده به این ظرفیت برسد.

رئیس فدراسیون شطرنج همچنین خواهان راه اندازی مسابقات شطرنج قهرمانی باشگاه های استان هم شد و اضافه کرد: در بعضی از استان های همجوار مانند همدان مسابقات قهرمانی باشگاه های استان برگزار می گردد که این مسئله علاوه بر درآمدزایی باعث افزایش کمی ورزشکاران فعال این رشته هم شده که باید در کرمانشاه نیز اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شورش فرامرزی رئیس جدید هیات شطرنج کرمانشاه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورش فرامرزی رئیس جدید هیات شطرنج کرمانشاه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید