ششمین جشنواره سمنو در شهر درق خراسان شمالی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه گفت: ششمین جشنواره سمنو، پنجشنبه 9 اسفند ماه جاری در شهر درق برگزار می گردد.

ششمین جشنواره سمنو در شهر درق خراسان شمالی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، رضاعلی غلامی اظهار کرد: پخت سمنو در خراسان شمالی و با تمرکز در شهر درق، با اجرای یک سری آداب و رسوم برگزار می گردد که این امر موجب شده است پخت سمنو به عنوان یکی از آیین های معنوی خراسان شمالی به ثبت ملی برسد.

او با تأکید بر اینکه دانش فنی پخت این غذا از مهم ترین ویژگی منحصر به فرد آن است، گفت: سمنویی که در نقاط مختلف کشور پخت می گردد، مدت ماندگاری آن به بیش از دو، سه ماه نمی رسد، اما سمنوی درق تا دو سال و بدون نگهداری در یخچال خراب نمی گردد.

غلامی توضیح داد: با هدف معرفی هرچه بیشتر این میراث معنوی، ششمین جشنواره سمنو در شهر درق با حضور علاقه مندان و جمعی از گردشگران از دیگر استان های کشور، پنج شنبه 9 اسفندماه جاری در محل مسجد جامع تاریخی شهر درق برگزار می گردد.

او اجرای برنامه های فرهنگی هنری، موسیقی سنتی و کشتی باچوخه را از دیگر برنامه های جانبی جشنواره سمنو برشمرد و گفت: غرفه های فروش صنایع دستی نیز از دیگر برنامه هایی است که برای گردشگران این جشنواره در نظر گرفته شده است.

منبع: میراث آریا

به "ششمین جشنواره سمنو در شهر درق خراسان شمالی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمین جشنواره سمنو در شهر درق خراسان شمالی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید