سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی تدوین شد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، عباس آسوشه در تبادل نظر با خبرنگاران، با بیان اینکه در سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی، تکلیف هر دستگاه در حوزه تنظیم مقررات برای فضای مجازی مربوطه معین شده است، گفت: در این سند، رگولاتوری و تنظیم مقررات محتوای هر بخشی از فضای مجازی، به دستگاه مربوطه واگذار شده است. برای مثال حوزه بهداشت و درمان موظف به رگولاتوری محتوای حوزه بهداشت و درمان است. در حوزه صنعت، تجارت، آموزش، فرهنگ و دیگر حوزه ها نیز این هدف دیده شده است.

سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی تدوین شد

وی با بیان اینکه سند نظام جامع تنظیم مقررات در حوزه فضای مجازی هم اکنون در نوبت طرح در صحن شورای عالی فضای مجازی واقع شده است، ادامه داد: طبق این سند ما باید به وزارت بهداشت بگوییم که وظیفه تنظیم مقررات و قانونگذاری در حوزه فضای مجازی را دارد و چگونه و با چه ساختاری باید این کار را انجام دهد. در همین حال باید به وزارت کشاورزی، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش این مسائل را دیکته و معین تکلیف کنیم.

معاون مرکز ملی فضای مجازی اضافه نمود: برای مثال هم اکنون وزارت بهداشت به این نتیجه رسیده که به یک مجموعه تنظیم مقرراتی در حوزه فضای مجازی احتیاج دارد اما از لحاظ قانونی دستاویزی ندارد. به همین دلیل براساس این سند می توان مجموعه مقررات در فضاهای مختلف کاری را تنظیم و مجموعه های دولتی را از این حالت سنگین و لخت و کند خارج نموده و چابک کرد و نیز بخش خصوصی را به یاری طلبید.

آسوشه یکی از مواردی که در شکل گیری هوش مصنوعی و مفاهیم جدید فناوری اطلاعات در فضای مجازی بسیار مهم و اساسی است را داشتن سند جامع تنظیم مقررات مطرح نمود و گفت: متاسفانه این خلط مبحث وجود دارد که محتوای فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات یکی هستند. اما اگر نظام جامع تنظیم مقررات در حوزه فضای مجازی مصوب گردد هم وضعیت صدا و سیما در پخش صوت و تصویر فراگیر و هم ویدئو درخواستی معین می گردد و هم وضعیت سایر بخش ها و دستگاه هایی که مرتبط با مسائل فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی در فضای مجازی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید