رایزنی تلفنی ظریف و همتای نروژی درباره مبارزه با کرونا

به گزارش وبلاگ دابی دابی، وزرای خارجه ایران و نروژ امروز (چهارشنبه) در تماسی تلفنی در مورد همکاری دو کشور برای مبارزه با کرونا مصاحبه و گفتگو کردند.

رایزنی تلفنی ظریف و همتای نروژی درباره مبارزه با کرونا

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ دابی دابی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و خانم اینه ماری اریکسن سوریده وزیر امور خارجه نروژ امروز (چهارشنبه) در تماسی تلفنی در مورد همکاری دو کشور برای مبارزه با کرونا مصاحبه و گفتگو کردند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران دیروز در تشریح اقدامات وزارت خارجه در پی شیوع ویروس کرونا، از رایزنی های آینده وزیر امور خارجه با بعضی از همتایان اروپایی در این خصوص خبر داده و گفته بود: انجام فعالیت های سیاسی مختلف از جمله تماس های وزیر امور خارجه، مدیران این وزارتخانه و نمایندگی های ایران در خارج از کشور با همتایان و نهاد های ذیربط دو جانبه و بین المللی از دیگر اقداماتی است که در جهت جلب یاری های درمانی و بهداشتی، مساعدت های کنسولی و مرتبط با تردد اتباع ایرانی و خارجی، برطرف محدودیت مرزی و تجاری با رعایت ملاحظات احتیاطی بهداشتی در دست پیگیری و اقدام است.

وزیر خارجه ایران پیش از این نیز با محمدعلی الحکیم وزیر خارجه عراق درباره آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و شیوع ویروس کرونا تلفنی مصاحبه نموده بود. دو وزیر درباره لزوم اتخاذ تدابیر مشترک همزمان با تسهیل مراودات تجاری دو کشور و همچنین شرایط جاری در منطقه بحث و گفتگو کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رایزنی تلفنی ظریف و همتای نروژی درباره مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی تلفنی ظریف و همتای نروژی درباره مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید