راه اندازی دادگاه و دادسرای موقت در مرز مهران

به گزارش وبلاگ دابی دابی، رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: به منظور تکریم ارباب رجوع و تسهیل در امورات زوار اربعین دادگاه و دادسرای موقت در مرز مهران راه اندازی می گردد.

راه اندازی دادگاه و دادسرای موقت در مرز مهران

به گزارش از ؛ دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام گفت: در راستای ارائه خدمات بیشتر به زوار سیدالشهدا در ایام منتهی به اربعین حسینی یک شعبه دادسرا و یک شعبه دادگاه و همچنین پزشکی قانونی در پایانه مرزی مهران به صورت شبانه روزی مستقر می شوند.

او اضافه کرد: مراجعه نمایندگان به دادگستری آخرین مرجع و پناهگاه آنان دستگاه قضایی است و باید کرامت انسانی و حقوق شهروندی آنان حفظ گردد.

رئیس کل دادگستری ایلام اعلام کرد: بی احترامی به زائرین حسینی در مرز مهران پذیرفتنی نیست، چنانچه موردی مشاهده گردد دستگاه قضایی به شدت باعاملین برخورد خواهد نمود.

او اعلام کرد: دستگاه قضا تمام سعی خود را نموده که وظایف ذاتی خود را به خوبی انجام دهد و در این راستا بی نظمی و ناامنی در مرز مهران را قبول نمی کند.

دهقانی اظهار کرد: کار قضاوت با بقیه امور متفاوت است و شأن و منزلتی والا دارد، بنابراین باید در جهت رضای خداوند که قطعاً به رضای مردم منتهی می گردد استفاده گردد .

او مطرح نمود: هر انسانی به واسطه انسان بودنش دارای کرامتی است که باید حفظ گردد و حتی متهمی که بازداشت می گردد هم باید کرامتش محفوظ بماند.

دهقانی ادامه داد: باید از ظرفیت های موجود در دستگاه قضا جهت پیشگیری از وقوع جرم استفاده گردد و همه ادارات و نهاد هایی که قانون بر آن ها تکلیف نموده باید به موضوع پیشگیری از وقوع جرم ورود نمایند.

ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه اندازی دادگاه و دادسرای موقت در مرز مهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی دادگاه و دادسرای موقت در مرز مهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید