ذاکری: توصیه های میراسماعیلی با استقلال کاری ما تضادی نداشت، از حضور روی سکوی آسیا مطمئن بودیم اما یک پنجمی مانع ما شد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، مربی تیم جودو جوانان گفت: میراسماعیلی در این رقابت ها مشاوره های فنی خوبی به ما می داد و فقط مانند بعضی روسای دیگر به دنبال حضور در صندلی مقامات و چای خوردن نبود.

ذاکری: توصیه های میراسماعیلی با استقلال کاری ما تضادی نداشت، از حضور روی سکوی آسیا مطمئن بودیم اما یک پنجمی مانع ما شد

محمد مهدی ذاکری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ دابی دابی، در مورد سطح رقابت های جودو جوانان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه گفت: سطح مسابقات همانطور که از قبل نیز اعلام نموده بودیم بسیار بالا بود. حضور تیم های ژاپن و کره جنوبی باعث بالاتر رفتن سطح کیفی مسابقات شده بود و این دو کشور با اعزام تیم های بسیار خوب، کار را بسیار سخت تر نموده بودند و این در حالی است که در سال گذشته تیم ژاپن حضور نداشت.

وی در مورد اینکه از عملکرد ملی پوشان جوان جودو ایران رضایت دارد، گفت: در اوزان پایین همواره شرایط سخت تر است. در روز نخست ما انتظار حداقل یک مدال برنز را از وحید جدی در وزن 73- کیلوگرم داشتیم. در سایر اوزان سبک نیز توقعات ما برآورده نشد، البته قرعه های سختی نیز داشتیم. در سنگین وزن ولی با عملکرد خوب بچه ها دیگر اما و اگری باقی نماند.

مربی تیم جودو جوانان تاکید نمود: در وزن 100- کیلوگرم، علی پرهیزگار در دور اول و دوم از سد جودوکاران کره و ژاپن گذشت و در یکی از مهیج ترین دیدارهای فینال این مسابقات مقابل جودوکار تاجیکستانی به فزونی دست یافت. پرهیزگار به قدری خوب مبارزه کرد که سالن یکپارچه او را تشویق می کرد. در وزن 90- کیلوگرم، قاسم باغچقی نیز با قرعه سختی روبرو شد و در دور نخست به مصاف جودوکار ژاپنی رفت.

ذاکری توضیح داد: باغچقی در مقابل حریف ژاپنی خود فزونی داشت اما اسیر یک فن شد. البته به نظر من با توجه به اینکه او مجری فن بود، نباید به حریف او امتیاز می دادند. بعد از این شکست باغچقی به خوبی ثابت کرد که در وزن خود در آسیا بهترین است و به مدال برنز دست یافت. از نظر ما برنز این جودوکار در حد طلای مدال آسیا ارزشمند است. در وزن 81- کیلوگرم نیز کامیابی به مدال نقره دست یافت تا دستاورد ما در این مسابقات یک مدال طلا، یک مدال نقره، یک مدال برنز و یک جایگاه پنجمی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از برگزاری مسابقات چه عملکردی از تیم جوانان پیش بینی می نموده است، گفت: ما با توجه به اینکه تیم خوبی داریم، مطمئن بودیم در رده بندی تیمی روی سکوی آسیا هستیم، اما تنها با یک عنوان پنجمی کمتر نسبت به مغولستان به مقام چهارم آسیا رسیدیم. به نظر عملکرد تیم جوانان بسیار خوب بود و بچه ها گل کاشتند.

مربی تیم جودو جوانان در مورد اینکه می توان به آینده این جودوکاران برای حضور و موفقیت در تیم بزرگسالان امیدوار بود، تاکید نمود: بارها با محمدرضا حاج یوسف زاده سرمربی تیم و آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو در این خصوص صحبت کردیم. مشکل ما در سالیان اخیر این بوده است که بلافاصله بعد از سرانجام کار بچه ها در تیم جوانان، آنها را وارد تیم بزرگسالان کردیم و نتوانستند خود را پیدا نمایند.

ذاکری اظهار داشت: به نظر من باید این نفرات ابتدا وارد تیم امید شوند و یکسال روی آنها کار گردد تا آمادگی حضور در تیم ملی را داشته باشند. اگر در حال حاضر نیز بخواهیم همان کار سابق را انجام بدهیم شاید بهترین دستاورد ما یک تک ستاره باشد. باید تیم امید را تشکیل بدهیم و پله پله شرایط حضور آنها را در تیم ملی بزرگسالان فراهم کنیم.

وی در مورد حضور تیم جوانان در مسابقات دنیای عنوان نمود: مسابقات جودو جوانان دنیا حدود 2 ماه دیگر در مراکش برگزار خواهد شد. تا این لحظه قرار است نفرات مدال آور به مسابقات آسیایی اعزام شوند. البته اگر در این مدت سایر بچه هایی که به مدال دست نیافتند نیز خود را به کادرفنی اثبات نمایند، شاید به جای 3 نفر، 4 نفر را به این مسابقات اعزام کنیم. این بچه ها سرمایه های ما هستند و همه اعضای تیم به اردوی دنیای دعوت خواهند شد. کار در مسابقات دنیای سخت تر است، اما مطمئنم در این رقابت ها نیز به مدال خواهیم رسید.

عضو سابق تیم ملی جودو با اشاره به نقش برجسته آرش میراسماعیلی در موفقیت تیم جوانان گفت: در ابتدا از طرف کادرفنی تیم جوانان به میراسماعیلی دست مریزاد می گویم که در وضعیت سخت مالی، شرایط اعزام تیم را فراهم کرد تا کل آسیا حضور قدرتمند تیم جوانان ایران را احساس کند. میراسماعیلی در این رقابت ها مشاوره های فنی خوبی به ما می داد و فقط مانند بعضی روسای دیگر به دنبال حضور در جایگاه مقامات و چای خوردن نبود.

ذاکری در مورد اینکه که توصیه های میراسماعیلی در استقلال فنی کادرفنی مسئله ای را ایجاد نمی کرد، گفت: این مسئله به استقلال کاری ما ربطی نداشت. میراسماعیلی قهرمان سابق دنیا است و نکته هایی را که به ما می گفت حاصل سال ها تجربه است.

وی در پاسخ به این سوال که انجام کارهای فنی و پزشکی به شان و شخصیت رئیس فدراسیون جودو لطمه وارد نمی نماید، گفت: به این موضوع می توان از زوایای مختلف نگاه کرد. وقتی جامعه جودو در سراسر کشور کوشش می نماید یک قهرمان دنیا روی جایگاه ریاست فدراسیون بنشیند، همین چیزها را از او می خواهد. انجام یک کار پزشکی از سوی میراسماعیلی به جای یک دکتر، برای بچه ها دلچسب تر بود و آنها متوجه می شدند که آنقدر موفقیت آنها برای او مهم است که حتی کار پزشکی انجام می دهد.

مربی تیم جودو جوانان در سرانجام گفت: ما کوشش کردیم رئیس فدراسیونی از جنس خودمان به ریاست فدراسیون انتخاب گردد و توقع داریم که او به جای اینکه آنطرف خط باشد، سمت ما باشد و فراموش نکند از کجا آمده است. میراسماعیلی در این رقابت ها همانی بود که ما توقع داشتیم. او کتش را در آورد و بچه ها را تشویق کرد، هدایت فنی ارائه داد و در کادرپزشکی یاری کرد. حتی اگر هر کاری دیگر نیز ما از او می خواستیم دریغ نمی کرد. این چیزی بود که ما سالیان سال از یک رئیس فدراسیون می خواستیم و تیم ملی انتظار همین رفتاری که میراسماعیلی در این رقابت ها انجام داد را از او دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ذاکری: توصیه های میراسماعیلی با استقلال کاری ما تضادی نداشت، از حضور روی سکوی آسیا مطمئن بودیم اما یک پنجمی مانع ما شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذاکری: توصیه های میراسماعیلی با استقلال کاری ما تضادی نداشت، از حضور روی سکوی آسیا مطمئن بودیم اما یک پنجمی مانع ما شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید