دهه رونق طلا در راه است؟

به گزارش وبلاگ دابی دابی، خبرنگاران: فلزات گرانبها به عنوان دارایی امن سرمایه گذار با شرایط بحرانی که دنیا هم اکنون گرفتار آن شده است، از این شرایط خارج می گردد.

دهه رونق طلا در راه است؟

به گزارش وبلاگ دابی دابی، هر دهه دارای زمینه سرمایه گذاری مشخصی بوده است. هر دهه که می گذرد طبقه دارایی ها تغییر می نماید و این بر سایر موارد نیز تاثیر می گذارد. چند نمونه واضخ وجود دارد

قبل از حباب دات کام:

طی دهه 1990، بازار سهام همان جایی بود سود بود. کلانی برای سرمایه گذاران به همراه داشت. پیش از سقوط سهام و ترکیدن حباب دات کام، شاخص نزدک از 330 واحد در سال 1990 میلادی به 5100 واحد در سال 2000 میلادی رسید.

بعد از حباب دات کام:

در دهه 2000 میلادی، فلزات گرانبها و کالاها، بهترین دارایی های اجرایی بود. طلا از رقم پایین 255 دلار در سال 2001 به 1923 دلار در سال 2010 میلادی صعود کرد.

پس رکود دهه قبل:

چند سال بعد از شروع بحران اقتصادی، جریان پول به بازار سرمایه سرازیر شد. نرخ بهره پایین باعث افزایش ضریب فروش و همچنین افزایش سود شد. شاخص داوجونز که در سال 2009 میلادی 6469 واحد بود احتمالا در سال 2020 میلادی به 29500 واحد نیز پروازکرد.

دوره انتقال از یک زمینه دارایی به زمینه بعدی، چندین ماه و حتی بیشتر طول می کشد اما مساله مهم این است که آن را شناسایی کنیم. این یک سرنخ است، که اکنون نیز در شرف وقوع خواهد بود. پس از 11 سال رونق بازار سهام، تغییر دارایی به سطح بعدی شروع شده است.

شکست شرایط طلا در سال 2019 میلادی همراه با سیاست های ضعیف اقتصادی و نرخ بهره پایین و محدود نشان می دهد دهه 2020 تا 2030 میلادی دهه ای خواهد بود که به شدت از فلزات گرانبها حمایت خواهد شد. ابتدا طلا و سپس نقره و پلاتین شاهد رشد خواهند بود و احتمالا پالادیوم نیز به نقطه اوج خود می رسد.

سقوط بازار سهام و همه گیری جهانی بیماری کرونا باعث تقاضای ناگهانی و برگشت ناپذیر فلزات گرانبها شده است. در آمریکا، معامله گران سکه تمامی سکه های عقاب نشان آمریکایی را تنها در آخر هفته گذشته فروختند. تغییر بی سابقه ای در تمایل به فلزات گرانبها ایجاد شده است.

اگر طلا برای بازگشت، محدوده قیمتی 1350 تا 1400 دلار در هر اونس را آزمایش کند می تواند آخرین فرصت عالی برای خرید طلا باشد. انتظار می رود که بهای طلا تا انتها این دهه بین 7500 تا 10 هزار دلار باشد. که در هصورت سود مناسبی است.

منبع: اقتصادنیوز

به "دهه رونق طلا در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهه رونق طلا در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید