خبرنگاران سوسک های سیاه حشراتی مفید و شکارچی آفات کشاورزی هستند

به گزارش وبلاگ دابی دابی، کرج - خبرنگاران - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: سوسک های سیاه یا کارابیده، از جمله حشرات مفید، عمومی خوار و شکارچی آفات کشاورزی (ملخ و لارو پروانه ها و ...) هستند.

خبرنگاران سوسک های سیاه حشراتی مفید و شکارچی آفات کشاورزی هستند

فردین حکیمی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ دابی دابی اضافه کرد: این سوسک ها برای سلامتی خطری نداشته و به هیچ وجه نیازی به مبارزه شیمیایی یا استفاده از سم با این حشرات نیست.

این حشره شب فعال بوده و به سمت نور جذب می گردد لذا با ایجاد موانع فیزیکی و خاموش کردن نورهای اضافی از ورود این حشره به داخل اماکن مسکونی جلوگیری گردد.

وی گفت: تاکید محیط زیست عدم استفاده از عوامل شیمیایی و استفاده از روش های بیولوژیک است.

حکیمی تاکید نمود: استفاده از سم برای مقابله با این حشرات و سوسک ها، چرخه زیست محیطی را نابود خواهد نمود و می تواند اثرات مخرب دیگری را نیز به همراه داشته باشد

وی گفت: کاهش استفاده از سم و کود و یاری به چرخه اکولوژیکی حیوانات از موضوعاتی است که از نظرمحیط زیست دارای اهمیت است و در صورت بی توجهی به آن، با اتفاقاتی از این قبیل روبرو خواهیم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز اضافه کرد: سوسک ها علاوه بر اینکه برای محیط زیست مفید هستند هیچ گونه خطری برای سلامتی انسان ندارند.

وی بیان داشت: این نوع سوسک ها بطور کلی به عنوان حشرات مفید برای کشاورزی محسوب می گردد و از آنها برای مبارزه بیولوژیکی علیه آفات استفاده می گردد.

وی گفت: در روزهای اخیر این نوع سوسک در مزارع و اراضی طبیعی شهرستان های نظرآباد، ساوجبلاغ و فردیس دیده شده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سوسک های سیاه حشراتی مفید و شکارچی آفات کشاورزی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سوسک های سیاه حشراتی مفید و شکارچی آفات کشاورزی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید