خبرنگاران بهداشت جهانی امکان انتقال کرونا از طریق ذرات هوا را تایید کرد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت رسما تایید کرد که ویروس کووید19 می تواند در فضاهای سرپوشیده از طریق ذرات معلق در هوا منتقل شود.

خبرنگاران بهداشت جهانی امکان انتقال کرونا از طریق ذرات هوا را تایید کرد

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه به صورت رسمی تایید کرد که قطرات حاوی ویروس کرونا می توانند در فضاهای سرپوشیده از طریق هوا نیز منتقل شوند و کسانی که مدت طولانی در چنین فضاهایی بدون تهویه کافی حضور داشته باشند، ممکن است در خطر آلوده شدن به این ویروس قرار گیرند.

این سازمان همچنین با صراحت تایید کرد افرادی که هیچ یک از علایم کرونا را ندارند نیز می توانند ناقل این ویروس به افراد دیگر باشند.

بیش از 200 نفر از دانشمندان که پیشتر در نامه ای خواستار تایید احتمال انتقال کرونا از طریق هوا توسط سازمان جهانی بهداشت شده بودند، تایید امروز این سازمان را اذعان با تاخیر دانسته اند.

اکنون سازمان جهانی بهداشت بر این باور است که ممکن است علت شیوع کووید19 در برخی اماکن مثل رستوران ها یا عبادت گاه ها که افراد در آن صحبت می کنند یا آواز می خوانند، همین امکان انتقال آن از طریق ذرات هواپخش باشد.

با این وجود، این سازمان همچنان ذرات و قطرات درشتی را که از طریق سرفه یا عطسه پراکنده شده و از راه تنفس وارد بدن می شوند و تماس با افراد آلوده را به عنوان عامل عمده انتقال ویروس کرونا می داند.

سازمان جهانی بهداشت در توصیه های به روز شده خود بر خودداری از تماس با افراد آلوده، شستن دست ها، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ، مکان هایی مستلزم تماس نزدیک یا فضاهای بسته و فاقد تهویه کافی تاکید می کند.

به گزارش وبلاگ دابی دابی، دانشمندان سراسر جهان با هدف توجه بیشتر به تدابیر پیشگیرانه، این هفته با اعلام فراخوانی خواستار تایید انتشار ویروس کرونا از طریق هوا توسط سازمان جهانی بهداشت و سایر متخصصان شدند. این فراخوان با امضای 230 دانشمند از 32 کشور جهان مطرح شده است.

دانشمندان در این فراخوان نوشتند: ما نگران این هستیم که عدم توجه به خطر انتقال کووید 19 از طریق هوا و فقدان توصیه های مناسب برای اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، پیامدهای غیرقابل جبرانی داشته باشد. ممکن است مردم تصور کنند با رعایت توصیه های فعلی، کاملا از خود محافظت می کنند اما در واقع برای جلوگیری از انتقال ویروس از طریق هوا لازم است تدابیر مضاعفی اتخاذ شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بهداشت جهانی امکان انتقال کرونا از طریق ذرات هوا را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهداشت جهانی امکان انتقال کرونا از طریق ذرات هوا را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید