جشنواره انار تفت برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، خبرنگاران/یزدشهردار تفت با بیان این که جشنواره انار این شهرستان در روزهای خاتمه هفته جاری برگزار می گردد، از راه اندازی 32 غرفه صنایع دستی و انواع فرآوردهای انار در این شهرستان اطلاع داد.

جشنواره انار تفت برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی،وحید فتوحی در نشست خبری جشنواره انار تفت که با حضور وبلاگ دابی دابی رسانه های مختلف در باغ صدری تفت برگزار گردید، با بیان این که اکثر باغات شهرستان تفت زیر کشت انار هستند، اظهار کرد: انار شهرستان تفت برخلاف شهرستان های دیگر استان انبار نمی گردد.

وی با بیان این که جشنواره انار تفت طی سه روز در روزهای 15 تا 17 آبان ماه در این شهرستان برگزار می گردد، اضافه نمود: راه اندازی 32 غرفه شامل صنایع دستی، عرضه انواع ارقام انار و فرآوردهای آن از جمله ویژگی های این جشنواره فصلی است.

شهردار تفت در ادامه توسعه گردشگری شهرستان تفت را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره انار در این شهرستان دانست و گفت: رویداد فرهنگی جشنواره انار، دومین مراسم بزرگ و پرمخاطب شهرستان تفت است.

فتوحی اجرای مراسم پرده خوانی و دف نوازی را از جمله برنامه های فرهنگی و هنری این دوره جشنواره عنوان و توضیح داد: سال جاری با همکاری اقشار مختلف مردم شهرستان تفت، تدابیر خوبی برای کنترل ترافیک و حضور تمام علاقه مندان در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

جواد ملانوری دبیر جشنواره نیز در ادامه این نشست هدف اصلی از برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری را معرفی ظرفیت باغداران تفتی دانست و بیان نمود: میزان برداشت انار از سطح باغات شهر تفت از 10 هزار تن نسبت به پارسال به 20 هزار تن رسیده است.

وی حضور گردشگران خارجی از کشورهای مختلف جهان را از دیگر ویژگی های برگزاری جشنواره انار در شهرستان تفت بیان کرد و اضافه نمود: در سال گذشته میزبان 90 گردشگری خارجی از کشور اسپانیا بودیم.

ملانوری با بیان این که توجه بیش از پیش به باغات انار شهرستان تفت یکی از دستاوردهای جشنواره انار در این شهرستان است، توضیح داد: مبارزه جدی با مگس مدیترانه ای برای جلوگیری از افزایش آفت آن در باغات یکی از اقدامات اجرا شده در راستای حراست از باغات انار تفت است.

این مسئول اظهار کرد: جمع آوری انارهای آلوده و دور کردن آن از محصولات سالم، طعمه، سم پاشی و نصب تله سراترپ از دیگر اقدامات اجرا شده برای نگهداری از باغات انار تفت است که توسط اداره جهاد کشاورزی شهرستان انجام و در دستور کار است.

وی در خاتمه سخنان خود اعلام نمود: بالغ بر یک هزار هکتار از باغات تفت زیر کشت درخت انار هستند که 800 هکتار از این ظرفیت قابل بهره برداری انواع انارهای گل و سفید است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جشنواره انار تفت برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره انار تفت برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید