توافق نهایی درباره سند قانون اساسی سودان

به گزارش وبلاگ دابی دابی، میانجیگر اتحادیه آفریقا در سودان از توافق نهایی میان شورای نظامی انتقالی و ائتلاف گروه های موسوم به آزادی و تغییر بر سر سند قانون اساسی این کشور اطلاع داد.

توافق نهایی درباره سند قانون اساسی سودان

به گزارش وبلاگ دابی دابی، به نقل از شبکه الجزیره، محمد حسن لبات، میانجیگر اتحادیه آفریقا در سودان در کنفرانس مطبوعاتی گفت: به مردم سودان، دنیا و آفریقا اعلام می کنم که اعضای هیئت شورای نظامی انتقالی و ائتلاف گروه های موسوم به آزادی و تغییر درباره سند قانون اساسی سودان به توافق نهایی دست یافتند.

وی اضافه کرد، دو طرف در حال کوشش برای انجام تمهیدات لازم به منظور امضای نهایی سند قانون اساسی سودان هستند.

میانجیگر اتحادیه آفریقا به جزئیات این توافق اشاره نکرد.

تلویزیون سودان نیز نیمه شب گذشته و پیش از اینکه لبات توافق نهایی میان طرف های سودانی را اعلام کند، از رفع شدن موارد اختلاف دو طرف درباره سند قانون اساسی اطلاع داد.

تلویزیون سودان همچنین با اشاره به توافق میان گروه های آزادی و تغییر و سه حزب دیگر در آدیس آبابا گفت که دو طرف آنالیز سند صلح منعقد شده با جبهه انقلابی را شروع کردند.

به همین دلیل، الجزیره به چند بند از پیش نویس سند قانون اساسی سودان اشاره نمود. طبق اعلام الجزیره، این توافق شامل مشخص نسبت نمایندگی در مجلس، تشکیلات شورای حاکمیتی و شورای وزیران و همچنین انحلال شورای نظامی انتقالی به محض امضای سند قانون اساسی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توافق نهایی درباره سند قانون اساسی سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق نهایی درباره سند قانون اساسی سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید