تهدید سرمربی تیم ملی اسکی: تهمت ها ادامه یابد، آنها را سرجایشان می نشانم

به گزارش وبلاگ دابی دابی، سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین مردان در واکنش به انتقاداتی که به عملکرد تیم ایران در مسابقات جهانی شد واکنش نشان داد و گفت: از وقتی سرمربی شدم یک روز خوش هم نداشتیم و گروهی که منافع خود را در فدراسیون از دست دادند با تهمت هایشان می خواهند صندلی قبلی شان را به دست بیاورند.

تهدید سرمربی تیم ملی اسکی: تهمت ها ادامه یابد، آنها را سرجایشان می نشانم

به گزارش وبلاگ دابی دابی، پس از عملکرد ضعیف تیم های ملی اسکی آلپاین ایران در مسابقات جهانی سوئد نقدها زیادی به فدراسیون اسکی شد. بعضی از منتقدان از جمله علیداد ساوه شمشکی، سرمربی سابق تیم آلپاین مردان مسئولان این فدراسیون را افرادی ضعیف خواند که عملکردشان باعث افت تیم ملی شده است. باقر کلهر سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین مردان ایران در واکنش به این نقدها به وبلاگ دابی دابی گفت: نتایج خوب دوره های قبل مان چه بوده که الان ضعیف شدیم؟ بگذارید مواردی که بر کارمان تأثیر گذاشت را شرح دهم. از زمانی که فدراسیون اسکی تصمیم گرفت سرمربی تیم آلپاین مردان را عوض کند حاشیه های تیم ملی آغاز شد. بعد از آن هم چند نفر از اعضای تیم ملی در اردوها حضور پیدا نکردند. در آخر هم محمد کیادربندسری سه روز قبل از اعزام به مسابقات از حضور در تیم ملی انصراف داد و آغاز به جر و بحث با تیم کرد.

از وقتی سرمربی شدم نگذاشتند یک روز خوش ببینیم

کلهر به حاشیه های به وجود آمده برای تیم و فدراسیون اشاره نمود و گفت: سال جاری از نظر وضعیت تمرین، نگهداری و اعزام بدترین سال مان بود چون فقط حاشیه ها را جمع می کردیم. از 97/7/7 که سرمربی تیم شدم نگذاشتند ما و فدراسیون یک روز خوش ببینیم. حتی یک روز هم تمرینات مان با آرامش پیش نرفت. بحث منتقدانی که دستی بر آتش دارند و در المپیک شرکت کردند، جداست اما این جالب است که بعضی افراد که چیزی از اسکی نمی دانند هم آغاز به انتقاد کردند. اما باید بگویم آنها افرادی هستند که از آب گل آلود ماهی گرفتند و حاشیه های تیم را زیاد کردند.

مسابقات سال های گذشته را با هم مقایسه نکنید

کلهر در واکنش به این موضوع که منتقدان معتقد هستند تیم ایران در دورهای قبلی مسابقات جهانی نسبت به سال جاری نتایج بهتری گرفته، بیان نمود: در اسکی نمی توان دوره های قبل را با هم مقایسه کرد. هر روز و مسابقه شرایط خاص خودش را دارد. در مسابقات سال جاری چنین یخی را ندیده بودم. این مسابقات در حداکثر سختی برگزار گردید. مرتضی جعفری هم خیلی خوب کار کرد و تمام کسانی که آنجا بودند فکر نمی کردند یک ایرانی به این خوبی و سرعت مسابقه بدهد. در این مسابقات نفراتی که شانس مدال هم داشتند اوت شدند و این موضوع را نباید تا این حد بزرگ کرد. در مسابقه حتی یک صدم ثانیه هم باعث می گردد که فرد اوت گردد.

او در ادامه اضافه نمود: شرایط مسابقات مختلف با هم فرق دارد. همواره در مسابقات ورودی بهترین فاصله مان با نفر اول 12 یا 13 ثانیه بود اما سال جاری مرتضی جعفری 10 ثانیه فاصله داشت. از اینکه هجمه های بی خودی به اسکی وارد شد ناراحت هستم. این مسائل نه تنها به اسکی یاری نمی نماید بلکه باعث درگیری می گردد.

غیرحرفه ای ها نخود هر آشی شدند

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین مردان به غیر منصفانه بودن نقدها افرادی اشاره نمود که به دنبال منافع خاصی هستند و اضافه نمود: بعضی افراد گروهایی برای خود درست کردند که اطلاعات غلطی به مردم می دهند و هر چه از دهنشان بیرون می آید، می گویند اما به نظرم نتیجه خیلی خوبی گرفتیم. جعفری فوق العاده بود، پوریا ساوه شمشکی هم خیلی خوب کار کرد. سطح مسابقه خیلی بالا بود و تا به حال در چنین سطحی شرکت ننموده بودیم. بعد از انقلاب که در اولین المپیک شرکت کردیم روال تیم های ملی مان اینگونه بوده که استارت می زدیم و شکست می خوردیم. اما اکنون می خواهیم پیشرفت کنیم و فاصله مان را با اروپا کاهش دهیم.

او در ادامه بیان نمود: بعضی صرفاً در اسکی حضور دارند و اسکی باز حرفه ای و قهرمان نیستند اما نخود هر آشی می شوند. این ها گروهایی را تشکیل دادند که منطقی ندارند و اطلاعات غلطی به مردم می دهند. این افراد منافعشان را در اسکی از دست دادند و اینگونه می خواهند دوباره به صحنه برگردند.

افراد سودجو ادامه بدهند، آنها را سر جایشان می نشانم

کلهر با بیان اینکه نمی توانم اسم کسانی که بی جهت از فدراسیون انتقاد می نمایند تا خود سود ببرند را اعلام کنم، ادامه داد: اگر این روش را ادامه بدهند حتماً آنها را سر جایشان می نشانیم تا به ضرر جامعه اسکی کار ننمایند و به رئیس فدراسیون و اعضای تیم ملی تهمت های ناروا نزنند.

اگر به فکر اسکی هستید یاری کنید

او در خصوص صحبت های علیداد ساوه شمشکی که گفته بود به جز کادر فنی و اعضای تیم ملی سایر مسؤولان فدراسیون ضعیف هستند گفت: هر کس می تواند نظر شخصی خودش را بدهد. نظر او این است. اما به نظر من افتخاری مدیر توانایی است. او در حالی این فدراسیون را تحویل گرفت که اسکی یک میلیارد و 300 میلیلون تومان بدهکاری داشت. قبل از افتخاری همه چیز خراب شده بود. در روند بودجه های کمیته المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون جهانی مسائلی پیش آمده و برگزاری مسابقات هم به هم ریخته بود. اکنون تمام این مسائل در حال درست شدن است و اعضای فدراسیون به خوبی کار می نمایند. اگر اسکی را دوست داریم همه باید یاری کنیم چرا که چنین جبهه هایی به اسکی یاری نمی نماید.

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین مردان در این مورد اضافه نمود: اوضاع خوب است و بدهی ها پرداخت شده. علاوه بر این بودجه بیشتر شده و همه کوشش شان را می نمایند. سال جاری فقط تیم ملی را جمع کردیم که به مسابقات قهرمانی جهان برویم اما به عنوان سرمربی معتقدم که باید اسکی را از پایه درست کرد. باید با اسکی بازان زیر 15 سال کار کنیم. کسانی که الان در تیم ملی هستند را حفظ کنیم اما 90 درصد فشار فدراسیون باید بر پایه باشد تا شاهد رشد اسکی در چند سال آینده باشیم. از مردم و کسانی که به فدراسیون اسکی تهمت های ناروا می زنند خواهش می کنم اگر به فکر اسکی هستند به ما یاری نمایند. اما اگر این روند را ادامه دهند ما هم کار خودمان را می کنیم و هیچ مسئله ای پیش نمی آید! از حرف هایشان هم باکی نداریم.

اردوهای برون مرزی عامل موفقیت تیم در سال 2013 بود

او در واکنش به انتقاد بعضی افراد که نتایج تیم ایران در سال 2013 را مثال می زنند و از نتایج فعلی انتقاد می نمایند، گفت: درست است که در سال 2013 نتایج بهتری گرفتیم اما باید توجه کنید که از سال 2010 هر چند وقت یک بار حدود چهار نفر از اعضای تیم ملی به اتریش می رفتند و یک ماه تمرین می کردند. درست قبل از اینکه تیم به مسابقات جهانی سال 2013 برود برای آمادگی ملی پوشان آنها را یک ماه به اتریش و یک ماه به بلغارستان اعزام کردند. اما سال جاری مسائل مالی کشور در ورزش هم تأثیر گذار بود. پول کم است و همین موضوع باعث شده تا شرایط انجام اردو را سخت کند. بی پولی ورزش مان را اذیت می نماید. علاوه بر این از زمانی که راهنمایی تیم ملی را بر عهده گرفتم حاشیه هایمان آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد. دست از این حواشی برنمی دارند که بتوانیم کارمان را انجام دهیم. کسانی که اهل فن و صاحب نظر نیستند باعث شدند تا فدراسیون آرامش لازم را نداشته باشد.

پیست های ما برف است اما خارجی ها یخ!

کلهر در ادامه به تفاوت وضعیت پیست های اسکی ایران و خارج از کشور اشاره و بیان نمود: ما در دیزین برف پودر داریم. کسانی که فنی و اهل کار هستند می دانند برف پیست های ما پودر است اما پیست های مسابقات بین المللی و جهانی یخ خالص است. پیست مسابقات جهانی به گونه ای بود که تا 10 سانتی متر فقط یخ دیده می شد. سه روز 300 نفر روی آن فقط آب می پاشیدند و کار می کردند اما پیست های ما طبیعی است و یخ نداریم.

کسانی که از تبانی حرف می زنند قبلاً تبانی کردند

او عامل دیگر برای نتایج بهتر در مسابقات سال 2013 را مسابقات مقدماتی داخلی برای کاهش رنکینگ اسکی بازان دانست و گفت: آن زمان با مسابقاتی که در ایران گذاشتند پوئن اسکی بازان را بهتر کردند. شبیه همان مسابقاتی که آقای محمد کیادربندسری می گفت تبانی شده است. آن مسابقات باعث شد تا پوئن محمد کیادربندسری 19 گردد و در مسابقات با شماره 9 کارش را آغاز کند. این خیلی روی نتایجش تأثیرگذار بود. اما سال جاری مرتضی جعفری که بهترین پوئن را داشت با شماره 43 مسابقه داد. کسانی که از تبانی حرف می زنند قبلاً از همین کارها استفاده خود را کردند و نتیجه اش را گرفتند. اکنون هم نمی توانند ببینید افراد دیگر پیشرفت نمایند.

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین در پاسخ به این سوال که آیا منظورتان این است محمد کیادربندسری که اکنون از تبانی حرف زده خودش هم قبلاً تبانی نموده است، بیان نمود: این کار را نموده اما البته اسمش تبانی نیست بلکه یک نوع رندی بود که سرمربی آن زمان انجام داد و باعث شد امتیاز بازیکنان پایین بیاید. او استفاده خود را کرد و اکنون که از تبانی حرف می زند واقعاً نمی دانم چه بگویم.

کیادربندسری خودش را به مریضی زد و در مسابقه شرکت نکرد

او در خصوص دلیل شرکت نکردن محمد کیادربندسری در آخرین مسابقه فیز (دارای امتیاز جهانی) اظهار کرد: او سال جاری فقط هفت روز به اردو آمد و بعد از اینکه اردوی تخصصی مان آغاز شد اجبار کردیم که اگر نیاید از تیم خط می خورد و بعد از این اتفاق هفت روز دیگر هم آمد. یعنی از 43 روز اردوی ما فقط 14 روز حضور داشت. به هر بهانه ای می خواست نیاید. در مسابقه آخر هم خودش را به مریضی زد و یک گواهی پزشکی گرفت تا راه شمشک تا دیزین را از جاده چالوس نیاید. نبودن او دلیل نمی شد که کارمان را انجام ندهیم. اگر هم به سوئد می آمد که اول نمی شد. چرا این مسائل را تا این حد بزرگ کردند؟

کلهر در این مورد اضافه نمود: محمد کیادربندسری در مسابقه های انتخابی شرکت کرد و اول شد اما دلش با اسکی کردن نبود. اگر به مسابقات می آمد به نفعش بود و کسی هم مانع آمدنش نشد. ساعت 5 بعد از ظهر یک نامه فرستاد و انصراف داد. قبلاً هم گفتم از اسکی خسته شده، انگیزه اسکی کردن ندارد. در صحبت هایش با من می گفت اگر فلانی بیاید من نمی آیم و اگر بهمانی بیاید می آیم تا حالش را بگیرم.

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین مردان در خاتمه بیان نمود: دست کسانی که اهل فن هستند، دوستان المپیکی، پیشکسوتان و بزرگان اسکی را می بوسم. نظرات، نقدها و پیشنهادات شان را به دیده منت قبول می کنم. ولی روی سخن من با کسانی است که تخصصی ندارند و فقط جنجال درست می نمایند. به آنها می گویم که شیرها هیچوقت به شغال ها توجهی ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تهدید سرمربی تیم ملی اسکی: تهمت ها ادامه یابد، آنها را سرجایشان می نشانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید سرمربی تیم ملی اسکی: تهمت ها ادامه یابد، آنها را سرجایشان می نشانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید