برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 3000 مدرسه شهرستان های تهران

به گزارش وبلاگ دابی دابی، مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران گفت: انتخابات شورای دانش آموزی در 3 هزار مدرسه شهرستان های استان تهران برگزار گردید.

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 3000 مدرسه شهرستان های تهران

به گزارش وبلاگ دابی دابی، محمد صیدلو مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران در مراسم بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی مدارس که به صورت پایلوت در شهرستان قرچک برگزار گردید، طی سخنانی اظهار کرد: انتخابات شورای دانش آموزی برای بیست و دومین سال که برگزار می گردد و در آن نگاه تصمیم گیری به دانش آموزان است و این اتفاق بسیار بزرگی است و تمرینی است برای این که از حقوق شهروندی دفاع نمایند.

وی اضافه نمود: شورای دانش آموز که اعضای آن توسط دانش آموزان انتخاب می شوند در راستای آن است که مطالبات همکلاسی های خود را پیگیری نمایند.

مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه شورای دانش آموزی یکی از ارکان اصلی در مدارس است و یکی از ستون ها است که مدرسه را نگه داشته، گفت: این نظام از آن من و شما دانش آموزان است و در سالی که انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است، حواسمان باشد کسانی را انتخاب کنیم که جوابگوی ما باشند.

صیدلو با بیان اینکه بخشی از مسئولیت مدرسه به شورا سپرده گردد، توضیح داد: در مدارس شورای دانش آموزی جدی گرفته گردد، مدرسه خانه دوم دانش آموز است، شوراهای دانش آموزی شرایطی ایجاد نمایند که در مدرسه تصمیمات خوبی گرفته گردد.

وی با بیان اینکه شوراهای دانش آموزی طلایه داران گام دوم انقلاب هستند، اعلام نمود: محصول تصمیم شوراهای دانش آموزی در مدارس به منطقه استان و کشور ارسال می گردد تا از نقطه نظرات این عزیزان استفاده گردد و معلمان در مدارس از تصمیمات دانش آموزان استفاده نمایند.

صیدلو ادامه داد: شادمان و خرسندیم از اینکه در بیست و دومین سالی که تجربه می گردد حضور شورای دانش آموزی در مدارس کشور و شهرستان های استان و در حال حاضر در خدمت مردم شهرستان قرچک هستیم که این برنامه به صورت متمرکز استانی در این شهرستان برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه شورای دانش آموزی از ارکان مدرسه است، اضافه نمود: حقیقت موضوع همین است یعنی نگاه آموزش وپرورش به حضور دانش آموزان به عنوان منتخبین دانش آموزان به عنوان رکن مدرسه است و اگر این رکن وجود نداشته باشد بخشی از هویت مدرسه زیر سؤال می رود.

صیدلو گفت: خیلی می شنویم که شورای دانش آموزی تمرینی برای دموکراتی و تمرین است، این مساله برای اینکه شهروندان آینده بتواند در مدرسه شرایط انتخاب شدن به عنوان نماینده مردم را تجربه نمایند، است.

در انتهای این مراسم از اعضای شورای دانش آموزی سال گذشته مدرسه دخترانه نمونه دولتی شهید زهره وند تجلیل به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 3000 مدرسه شهرستان های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 3000 مدرسه شهرستان های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید