اولین تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر هزینه سفر ، درخواست افزایش قیمت کرایه سواری های بین شهری

به گزارش وبلاگ دابی دابی، رئیس اتحادیه سواری کرایه از درخواست افزایش کرایه سواری های بین شهری خبر داد.

اولین تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر هزینه سفر ، درخواست افزایش قیمت کرایه سواری های بین شهری

وبلاگ دابی دابی - سهمیه بندی بنزین شب گذشته برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز انجام شد و به این ترتیب ضمن مشخص شدن میزان سهمیه سوخت هر نوع خودرو، قیمت هر لیتر بنزین معمولی سهمیه ای 1500 تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر 3000 تومان مشخص شد.

یکی از سئوالاتی که در اولین ساعات تغییر قیمت بنزین و سهمیه بندی شدن آن مطرح شد این بود که آیا کرایه های تاکسی های بین شهری که جابجایی مسافران سفرهای بین شهرهای مختلف را برعهده دارند بار دیگر گران خواهد شد یا با توجه به اینکه در بند 6 اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایرانآمده است تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش نرخ کرایه ها اتحاذ می شود. نرخ این تاکسی ها امسال یک بار تغییر کرده و نرخ ها افزایش یافته است.

رحمت محمدعلی رئیس اتحادیه سواری کرایه ساعاتی پس از این تغییر قیمت بنزین می گوید: یکی از بزرگترین مسائل ما این است که میزان سهمیه بنزین 45 هزار نفر اعضای اتحادیه سواری کرایه که با خودروهای شخصی در جاده های بین شهری فعالیت می کنند مانند مردم عادی 60 لیتر در ماه در نظر گرفته شده و این در حالی است که رانندگان این اتحادیه ماهانه بین 1000 تا 1200 لیتر بنزین مصرف می کنند.

وی اضافه نمود: به همین دلیل ضمن پیگیری برای افزایش سهمیه بنزین رانندگان اتحادیه سواری کرایه، فردا با سازمان راهداری و دیگر دستگاه های متولی جلساتی برگزار خواهیم کرد تا در مورد میزان افزایش نرخ کرایه سواری ها بحث و بررسی کنیم.

رئیس اتحادیه سواری کرایه ادامه داد: از سال گذشته که بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور اجازه افزایش نرخ ها و قیمت ها بدون تایید سازمان حمایت را نداشتیم، 20 درصد نرخ کرایه را از ابتدای امسال با تایید این دستگاه نظارتی افزایش دادیم و در پی افزایش جدید قیمت بنزین حتما باید نرخ هایمان را افزایش دهیم.

محمدعلی گفت: بر اساس بررسی های اجرا شده اگر سهمیه اصلاح شده برای رانندگان ما کمتر از هزار لیتر باشد باید قیمت کرایه 10 درصد و اگر بین هزار تا 1200 لیتر باشد نرخ کرایه باید 10 درصد افزایش یابد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سهمیه بنزین 60 لیتری رانندگان ما همین امروز به اتمام رسیده است، از فردا صبح پیگیر موضوع خواهیم بود.

منبع: چمدان

به "اولین تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر هزینه سفر ، درخواست افزایش قیمت کرایه سواری های بین شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر هزینه سفر ، درخواست افزایش قیمت کرایه سواری های بین شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید