انتخابات زودهنگام در قزاقستان آغاز شد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، صبح امروز از ساعت 7 به وقت نورسلطان در 7 منطقه و از ساعت 8 به وقت پایتخت این کشور در 5 منطقه دیگر قزاقستان، فرایند انتخابات آغاز شد.

انتخابات زودهنگام در قزاقستان آغاز شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی به نقل از کازاینفورم، انتخابات ریاست جمهوری 2019 در قزاقستان از ساعت 7 صبح امروز به وقت محلی نورسلطان در این کشور آغاز شد.

بر این اساس، رای گیری در 7 منطقه این کشور از جمله آق ملا، آلماتی، شرق قزاقستان، ژامبیل، کاراگاندا، کوستانای، پاولودار، شمال قزاقستان، ترکستان، و در 3 شهر مهم نورسلطان، آلماتی و شومکنت آغاز شد.

در 5 منطقه دیگر این کشور از جمله آکتوب، آتیرائو، غرب قزاقستان، قزل اوردا و مانگیستائو، فرایند رای گیری از سال 8 به وقت نورسلطان (که معادل ساعت 7 در غرب قزاقستان است) آغاز شده است.

به گفته کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور، 9968 مرکز اخذ آراء در داخل و خارج از این کشور فراهم شده است.

در نورسلطان، پایتخت این کشور 238 مرکز رای گیری آماده شده و بیش از 3 هزار نفر زیر نظر کمیسیون مرکزی انتخابات در زمینه نظارت فعال می باشند که 1109 نفر از آن ها نمایندگان احزاب سیاسی، 1399 نفر نمایندگان سازمان های مردم نهاد، و 318 نفر تعیین شده توسط کمیسیون مرکزی انتخابات هستند.

بر اساس آخرین آمارگیری این کشور در 1 ژانویه 2019، از میان جمعیت قزاقستان، 11 میلیون و 814 هزار و 19 نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

صبح امروز قاسم ژومارت توکایف، رئیس جمهوری این کشور و نامزد حزب نوراوتان، در مرکز اخذ آراء تئاتر اوپرای شهر نورسلطان رای خود را به صندوق انداخت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انتخابات زودهنگام در قزاقستان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات زودهنگام در قزاقستان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید