امام آدینه پاسارگاد: به جای 500 هزار نفر باید پنج میلیون نفر به پاسارگاد بیایند

به گزارش وبلاگ دابی دابی، مسوولان شهرستان پاسارگاد عزم خود را جزم نموده اند تا با شناسایی نقاط ضعف سال های گذشته در میزبانی از گردشگران نوروزی مجموعه میراث جهانی پاسارگاد، تدابیری برای برداشتن گام های موثری در توسعه زیرساخت ها و برطرف مسائل گذشته بیندیشند.

امام آدینه پاسارگاد: به جای 500 هزار نفر باید پنج میلیون نفر به پاسارگاد بیایند

روزهای پایانی سال 1398 یکی پس از دیگری می گذرد و رفته رفته استان فارس به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگری کشور و دنیا خود را برای میزبانی از گردشگران نوروزی آماده می نماید.

در میان مراکز مورد توجه گردشگران، مجموعه میراث دنیای پاسارگاد کانون مهم حضور گردشگران داخلی و خارجی در ایام مختلف سال به خصوص در ایام نوروز است.

هرچند این مجموعه دنیای در سالیان گذشته جزو پر بازدیدترین مجموعه های گردشگری کشور بشمار می آید اما زیرساخت های لازم برای حضور گردشگران در این منطقه فراهم نیست.

از سوی دیگر شرایط درآمدی مردم این منطقه به رغم برخورداری از این ظرفیت مهم گردشگری، بسیار ضعیف است و مردم برای امر و معاش در بخش های دیگر به جز گردشگری فعال هستند.

جلسه ستاد تسهیلات نوروزی بخش پاسارگاد به منظور آنالیز شرایط حضور گردشگران داخلی و خارجی تشکیل و تدابیر لازم برای حل مسائل و مسائل این منطقه اتخاذ شد.

فرماندار پاسارگاد: فعالان گردشگری از استان های مختلف، نوروز سال جاری به پاسارگاد می آیند

راه اندازی بازار گردشگری از 20 اسفندماه تا 20 خردادماه

فرماندار شهرستان پاسارگاد در این نشست گفت: سال جاری بنا داریم برای اولین بار در بخش پاسارگاد بازار گردشگری را با حضور فعالان این حوزه از استان های مختلف کشور برگزار کنیم.

صادق فلاحی اضافه نمود: در بحث فراهم ساختن زیرساخت برای استقبال از میهمانان نوروزی و همچنین گردشگران داخلی و خارجی قطعا در سال های گذشته نقاط ضعفی وجود داشته است که باید این نقاط ضعف احصا و برای آن چاره اندیشی گردد تا بتوانیم از ظرفیت گردشگران نهایت بهره را ببریم.

امام آدینه بخش پاسارگاد: به جای 500 هزار نفر باید پنج میلیون نفر به پاسارگاد بیایند

گردشگران از امکانات ضعیف در پاسارگاد انتقاد دارند

محمد پردل امام آدینه بخش پاسارگاد نیز در این نشست با تشکر از کوشش و توجه ویژه فرماندار شهرستان به این بخش گفت: منطقه پاسارگاد تا کنون مغفول واقع شده بود اما در حال حاضر در حال دیده شدن است.

وی اضافه نمود: وقتی گردشگران به پاسارگاد می آیند از کمبود امکانات در این بخش انتفاد می نمایند، مردم به نبود امکانات در این بخش عادت دارند اما گردشگری که امکانات ضعیف را در پاسارگاد می بیند حسرت می خورد و انتقاد می نمایند که چرا با وجود این پتانسیل و نام و جایگاهی به این بزرگی، امکانات بخش ضعیف است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم شرایط توسعه ای و زیرساختی بخش پاسارگاد بهبود یابد، گفت: اگر پاسارگاد در دیگر مناطق کشور بود، شرایط آن این گونه نبود یعنی مردم آن منطقه بیشترین درآمد را از وجود میراث دنیای بدست می آوردند.

به جای 500 هزار نفر باید پنج میلیون نفر به پاسارگاد بیایند

امام آدینه پاسارگاد بیان نمود: مخالف آمدن گردشگر و پیشرفت این منطقه نیستیم و اعتقاد داریم باید به جای هزار نفر 10 هزار نفر به اینجا بیایند، ما دوست داریم در عید نوروز به جای 500 هزار نفر، پنج میلیون نفر جمعیت به پاسارگاد بیاید.

پردل اضافه نمود: هرچقدر گردشگر افزایش پیدا کند منفعت آن برای مردم منطقه، مغازه دار، دست فروش، غرفه دار، شهرداری، شورای اسلامی شهر و بخش خواهد بود.

وی ادامه داد: مخالف میراث فرهنگی نیستیم و معتقدیم این تمدن و افتخار ما است و ما باید به آن افتخار کنیم.

امام آدینه بخش پاسارگاد گفت: برای برنامه ریزی برای استقبال از گردشگران نوروزی در این بخش، در مرحله نخست باید مردم کل بخش مدنظر قرار گیرند و اگر قرار است کاری صورت بگیرد یا غرفه ای زده گردد اولویت باید با مردم منطقه باشد.

پردل اظهارکرد: مردم منطقه در طول سال درآمدی ندارند و این ناراحت نماینده است که در منطقه ای با این ابهت، جوانان منطقه به دنبال چیدن سقز و بنه برود در حالی که پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری در این منطقه وجود دارد.

وی ادامه داد: باید از این پتانسیل در راستای اشتغالزایی مردم منطقه استفاده گردد، بحث گردشگری یکی از پتانسیل های بسیار مهمی است که می تواند مورد استفاده مردم قرار گیرد.

وی افزود: توسعه بوم گردی وایجاد شهرک گردشگری در پاسارگاد باید پیگیری گردد و از ظرفیت میراث دنیای پاسارگاد برای توسعه استفاده کنیم.

امام آدینه پاسارگاد گفت: یکی از مسائل مردم منطقه مربوط به ساخت و ساز است که انتظار داریم کمیته فنی میراث فرهنگی در این زمینه سخت گیری زیادی نداشته باشد.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر در 120 کیلومتری شمال شیراز واقع است و آثار تاریخی همچون مجموعه میراث دنیای پاسارگاد شامل آرامگاه کوروش و دیگر آثار مرتبط با تمدن کهن ایران را در خود جای داده است.

منبع: چمدان

به "امام آدینه پاسارگاد: به جای 500 هزار نفر باید پنج میلیون نفر به پاسارگاد بیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امام آدینه پاسارگاد: به جای 500 هزار نفر باید پنج میلیون نفر به پاسارگاد بیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید