الجزیره: حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی سعودی پیامی برای امارات است

به گزارش وبلاگ دابی دابی، شبکه تلویزیون الجزیره انگلیسی در گزارشی اعلام نمود حمله پهپادی جنبش انصارالله یمن به تاسیسات شرکت آرامکو عربستان به منزله پیامی برای امارات است.

الجزیره: حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی سعودی پیامی برای امارات است

به گزارش، شبکه تلویزیون الجزیره انگلیسی در گزارشی خاطرنشان کرد حمله پهپادی جنبش انصارالله یمن به تاسیسات شرکت آرامکو عربستان به منزله پیامی برای امارات است.

در ابتدا مجری این شبکه تلویزیونی گفت شبه نظامیان حوثی یک میدان نفتی در عربستان سعودی را هدف حملات خود قرار دادند. چند فروند پهپاد میدان نفتی شیبه را هدف قرار دادند.

شرکت دولتی نفت عربستان (آرامکو) خاطرنشان کرد این حمله تنها سبب آتش سوزی محدود شده و فراوری نفت را تحت تاثیر قرار نداده است. وزیر انرژی عربستان حوثی ها را به کوشش برای ایجاد مانع در جهت تامین نفت دنیا متهم نموده است.

در ادامه محمد العطب، خبرنگار این شبکه تلویزیونی از صنعا گزارش داد: سخنگوی حوثی ها اعلام نموده است که آن ها بزرگترین عملیات را در خاک عربستان انجام داده اند. آن ها از پهپاد های قاصف در این حملات استفاده کردند. این پهپاد ها توانایی پیمودن 1100 کیلومتر را در شرق عربستان دارند. آن ها این میدان نفتی را که متعلق به شرکت آرامکو است هدف قرار داده اند. این میدان نفتی تنها 10 کیلومتر با امارات فاصله دارد.

وی اضافه نمود: عبدالملک حوثی اعلام نموده است که این پیامی برای امارات هم محسوب می گردد تا حملات و مشارکت خود را در جنگ یمن متوقف سازد. او خاطرنشان کرد که عربستان سعودی مدعی است به منظور تامین امنیت خود جنگ یمن را شروع نموده است. او همچنین از ادامه حملات به نقاط حیاتی عربستان در آینده اطلاع داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "الجزیره: حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی سعودی پیامی برای امارات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزیره: حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی سعودی پیامی برای امارات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید