افغانستان، اعتراف پنتاگون به تاثیر حملات طالبان در نابودی داعش

به گزارش وبلاگ دابی دابی، بازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا در گزارشی تازه بیان کرد که نیمی از اعضای داعش در افغانستان در حملات هوایی نیروهای آمریکایی و افغان و نیز حملات زمینی طالبان کشته شدند.

افغانستان، اعتراف پنتاگون به تاثیر حملات طالبان در نابودی داعش

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دابی دابی، سربازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اطلاع داد که بیش از نیمی از تروریست های داعش در افغانستان بر اثر حملات هوایی نیروهای آمریکایی و افغان و نیز حملات زمینی طالبان کشته شدند.

به گزارش میلیتاری تایمز، سربازس ویژه پنتاگون در تازه ترین گزارش خود با اشاره به تسلیم شدن گروهی داعش به نیروهای امنیتی افغان در ولایت ننگرهار نیز نوشت که این موضوع در پی فشارهای مداوم آمریکا و طالبان رخ داد.

اواسط آبان ماه امسال در نتیجه حملات شدید طالبان به مواضع داعش در ننگرهار اعضای این گروه تروریستی بطور گسترده به نیروهای افغان تسلیم شدند و طالبان این رویداد را نجات اعضای داعش توسط نیروهای دولتی خواند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان همچنین گفته بود که دولت افغانستان می خواهد با نجات دادن اعضای داعش در نظر دارد تا آن ها را به عنوان یک تهدید حفظ کند تا نیروهای خارجی و دولتی از موجودیت این پدیده استفاده ابزاری نمایند.

آمریکا در حالی مدعی مبارزه با داعش در افغانستان است که شماری از اعضای مجلس افغانستان، کارشناسان سیاسی و کشورهای همسایه افغانستان واشنگتن را به حمایت تسلیحاتی، اطلاعاتی و تدارکاتی از داعش متهم می نمایند.

روسیه نیز بارها تاکید نموده است که اعضای داعش توسط بالگردهای ناشناس منتقل می گردد و آمریکا در این باره باید جوابگو باشد.

پیش از این نیز نیروهای آمریکایی بارها در حمله به زندان های طالبان شماری از سران داعش را آزاد کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، اعتراف پنتاگون به تاثیر حملات طالبان در نابودی داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، اعتراف پنتاگون به تاثیر حملات طالبان در نابودی داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید