افتتاح غیر رسمی ایستگاه متروی کیان شهر از امروز

به گزارش وبلاگ دابی دابی، ایستگاه متروی کیان شهر در خط 6 متروی تهران از صبح امروز دوشنبه 28 بهمن به صورت غیر رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.

افتتاح غیر رسمی ایستگاه متروی کیان شهر از امروز

به گزارش ،ایستگاه کیان شهر در خط 6 متروی تهران از صبح امروز دوشنبه 28 بهمن به صورت غیر رسمی به بهره برداری رسید. این ایستگاه در منطقه 15 شهرداری تهران در محله کیان شهر، نبش خیابان های صالحی و عزیزخانی و ایستگاه میانی دو ایستگاه دولت آباد و بعثت است.

ایستگاه متروی کیان شهر که پنجمین ایستگاه از خط 6 مترو می باشد و با رعایت تمام استاندارد های لازم در حوزه ساخت و تجهیزات همانند سیستم های تهویه تونلی و ایستگاهی ساخت داخل، شفت های میان تونلی، سیستم سیگنالینگ، سیستم اعلام و اطفای حریق، دو سیستم پایدارسازی برق ال پی اس (LPS) و نیز پست یکسوکننده برق قطار ها آر آی سی (RIC) ساخته شده است.

زیربنای این ایستگاه بیش از 10 هزار مترمربع و طول سکوی آن 140 متر مربع است. همچنین 6 دستگاه پله برقی در آن نصب و راه اندازی شده است. آسانسور های این ایستگاه در حال نصب است و نهایتاً تا 3 ماه دیگر به منظور تردد افراد کم توان راه اندازی می گردد.

همچنین علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به این که ایستگاه متروی کیان شهر با هزینه کرد یک هزار و 500 میلیارد ریال ساخته شده است، تاکید نمود: شرکت متروی تهران در شرایط حال حاضر مالی و نیز تحریم ها تمام کوشش خود را انجام می دهد تا ایستگاه های مترو با رعایت تمام استاندارد های لازم و نیز سهولت استفاده برای افراد کم توان به بهره برداری برسد؛ لذا بر اساس وعده همیشگی به شهروندان محترم نهایتا تا 3 ماه پس از افتتاح، آسانسور های این ایستگاه نیز راه اندازی می گردد.

لازم به ذکر است خط 6 متروی تهران یک خط درون شهری به طول 32 کیلومتر است که قرار است در نهایت با توسعه بخش جنوبی آن به 38 کیلومتر گسترش یابد.

در حال حاضر ایستگاه های دولت آباد، بعثت، میدان شهدا و ایستگاه امام حسین (ع) در این خط فعال می باشد و به شهروندان خدمات ارائه می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افتتاح غیر رسمی ایستگاه متروی کیان شهر از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح غیر رسمی ایستگاه متروی کیان شهر از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید