اسپیس ایکس 60 ماهواره اینترنتی دیگر استارلینک را به فضا می فرستد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، اسپیس ایکس دومین مجموعه 60 تایی ماهواره های اینترنتی استارلینک را روز دوشنبه 20 آبان با یک موشک فالکون 9 به فضا فرستاد.

اسپیس ایکس 60 ماهواره اینترنتی دیگر استارلینک را به فضا می فرستد

به گزارش وبلاگ دابی دابی به نقل از گیگ وایر این موشک فالکون 9 برای چهارمین بار و نوک مخروطی آن که حاوی ماهواره ها است هم برای نخستین بار بوسیله اسپیس ایکس برای پرتاب دوباره استفاده می شد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

پرتاب این موشک در ساعت 9:56 صبح به وقت شرق آمریکا از پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدای آمریکا انجام شد. چند دقیقه بعد مرحله اول موشک مانند دفعات پیشین به سوی کره زمین بازگشت و بر روی یک کشتی در اقیانوس اطلس فرود آمد و مرحله دوم و محموله آن مسیرشان را به سمت مدار کره زمین ادامه دادند.

این بخش بوستر یا مرحله اول موشک قبلا 3 بار استفاده شده بود و این برای چهارمین بار بود که این بوستر به فضا پرتاب شد و دوباره به زمین بازگشت و بازیابی شد.

نوک مخروطی موشک نیز قبلا در ماه آوریل به فضا پرتاب شده بود و بعد از بازگشت به زمین در دریا بازیابی شده بود.

قراردادن ماهواره های استارلینک اندکی بیش از یک ساعت پس از پرتاب موشک آغاز شد. سیستم قراردهی استارلینک این ماهواره ها را مانند دسته ای کارت های بازی آزاد کرد. این ماهواره ها پس از آزاد شدن از یکدیگر جدا می شوند و با روشن شدن پیشراننده های یون کریپتون شان به مدارهایشان صعود می نمایند.

پرتاب امروز دو اولویت از شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک برای پروازهای فضایی را برجسته کرد: افزایش استفاده دوباره از تجهیزات برای کاهش هزینه دسترسی به فضا و ایجاد یک مجموعه از ماهواره های اینترنتی پهن باند که روزی پول لازم برای ساختن شهری روی کره مریخ را تامین خواهند کرد.

  • اسپیس ایکس ارائه اینترنت پهن باند ماهواره ای را از 2020 آغاز می نماید

منبع: همشهری آنلاین

به "اسپیس ایکس 60 ماهواره اینترنتی دیگر استارلینک را به فضا می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس 60 ماهواره اینترنتی دیگر استارلینک را به فضا می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید