استیناف هم نظر تاج را رد کرد، فعالیت غیرقانونی بهاروند و فتاحی!

به گزارش وبلاگ دابی دابی، علیرغم اینکه رییس کمیته استیناف وجاهت قانونی کمیته اخلاق برای آنالیز پرونده فینال جام حذفی را تایید نموده اما افراد محروم شده در این پرونده هم چنان به فعالیت خود در سازمان لیگ ادامه می دهند و به محرومیت صادره بی توجه هستند.

استیناف هم نظر تاج را رد کرد، فعالیت غیرقانونی بهاروند و فتاحی!

به گزارش وبلاگ دابی دابی، بعد از جنجال های فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش در شهر اهواز، ولوله ای بین مسئولان افتاد که هر چه سریع تر با آنالیز موضوع متخلفان را شناسایی و محکوم نمایند. فردای بازی کارگروهی با حضور داورزنی از وزارت ورزش و تورک رئیس کمیته اخلاق برای آنالیز موضوع تشکیل شد. بعد از گذشت یک ماه بالاخره وضعیت پرونده معین شد و رأیی از سوی کمیته اخلاق صادر شد که بنا بر این رأی، حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ به مدت 5 سال، سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات، به مدت 2 سال از کلیه فعالیت های فوتبالی محروم شدند. همچنین عبدالکاظم طالقانی، عضو هیأت رئیسه فدراسیون نیز جریمه اقتصادی شد.

به نظر می رسید که این احکام، پرونده را به انتها رسانده باشند اما مصاحبه ها و واکنش های افراد محروم شده نشان داد که این قصه سر دراز دارد. هر سه نفر به این محرومیت واکنش نشان دادند و این رأی را زیر سوال بردند و اعلام شد که کمیته اخلاق وجاهت قانونی برای آنالیز این پرونده ندارد.

حیدر بهاروند همان روز مصاحبه کرد و گفت:در حال حاضر در محل کارم هستم و رأیی که صادر شده برای خودشان است. این رأی وجاهت قانونی ندارد و اجرایی هم نخواهد شد.

او اضافه نمود: سوال من این است که جرم من چیست که باید 5 سال محروم شوم؟ به خاطر تأخیر در برگزاری یک بازی فوتبال؟ این افراد اصلاً مسلط به قوانین نیستند و با آئین نامه فیفا و AFC آشنایی ندارند. در تمامی قوانین و آئین نامه ها آمده است که اگر در یک دیدار تأخیری صورت بگیرد عوامل آن فقط و فقط جریمه می شوند.

یکی از موضوعات جالب توجه غیبت این افراد در جلساتی بود که کمیته اخلاق برای آنالیز پرونده تشکیل می داد.

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال همان زمان درباره غیبت این افراد در جلسات رسیدگی کمیته اخلاق گفته بود که کمیته اخلاق صالح به رسیدگی نبوده است و به همین علت این افراد جهت ارائه توضیحات در کمیته اخلاق حضور نیافتند .

حالا اما، علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف اعلام نموده که کمیته اخلاق، صلاحیت رسیدگی به پرونده را داشته است. او همچنین گفته است: زاویه ای که کمیته اخلاق به پرونده وارد شده، درست است و از نظر ما رأی صادره از سوی کمیته اخلاق قانونی است و برخلاف دیدگاه دوستان یا بهتر است اذعان کنم درخواستی که داشتند پرونده به کمیته انضباطی نمی رود.

با وجود اینکه هنوز این پرونده در کمیته استیناف در حال آنالیز است و هنوز رأی نهایی صادر نشده اما بنا بر گفته صالحی، فتاحی و بهاروند محروم هستند و نمی توانند در حوزه فوتبال هیچ گونه فعالیتی داشته باشند. با این حال هر دو نفر این روزها مشغول فعالیت هستند و امضای آن ها که ممکن است پای خیلی از برگه ها مانند صدور مجوز برای امنیت استادیوم ها، ثبت گردد، به نظر می رسد که وجاهت قانونی ندارد.

معین نیست مهدی تاج رییس فدراسیون و مسئولان سازمان لیگ که رأی کمیته اخلاق را قبول نداشتند و وجاهت آن را زیر سوال بردند چه واکنشی به صحبت های رئیس کمیته استیناف خواهند داشت، کمیته ای که بنا بر نظر فدراسیون، تصمیم گیرنده نهایی درباره پرونده فینال جام حذفی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استیناف هم نظر تاج را رد کرد، فعالیت غیرقانونی بهاروند و فتاحی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیناف هم نظر تاج را رد کرد، فعالیت غیرقانونی بهاروند و فتاحی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید