ادامه جلسات علنی مجلس شورای اسلامی

به گزارش وبلاگ دابی دابی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز هیات رئیسه با روسای کمیسیون های تخصصی مقرر شد جلسات علنی مجلس استمرار داشته باشد و همچنین لوایح و طرح های مهم مانند قانون مالیات بر ارزش افزوده سریع تر مشخص تکلیف شوند.

ادامه جلسات علنی مجلس شورای اسلامی

عبدالرضا مصری در گفتگو با وبلاگ دابی دابی در تشریح نشست امروز - دوشنبه - هیات رییسه مجلس با روسای کمیسیون های تخصصی مجلس افزود: هفته گذشته جلسه هیات رییسه با حضور روسای کمیسیون های تخصصی مجلس تشکیل شد و به این نتیجه رسیدیم که جلسات صحن علنی مجلس با اتخاذ تمهیداتی برگزار شود که به همین دلیل هفته گذشته جلسات صحن علنی مجلس در روز های سه شنبه و چهارشنبه تشکیل شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز در مورد استمرار جلسات علنی و موضوعات مهم کشور بحث و گفتگو شد، افزود: مسائل و مسائل ناشی از کرونا، شرایط اقشاری که در این شرایط برای تامین معاش با مشکل روبرو شدند و همچنین مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش 21 درصدی حقوق کارگران در این نشست بررسی شد و اغلب کنندگان نسبت به این افزایش حقوق انتقاد داشتند و معتقد بودند که جوابگوی نیاز های آن ها نخواهد بود.

وی ادامه داد: در مورد طرح ها و لوایح مهمی که سال ها است در دستور کار کمیسیون های تخصصی قرار دارند و پس از سال ها بررسی بلاتکلیف هستند مقرر شد لوایحی که منتظر بررسی و تصویب در صحن علنی هستند هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند، زیرا اگر تصویب نشوند مجددا باید در مجلس یازدهم بررسی شوند و تصویب آن ها زمان بر خواهد بود.

کننده مردم کرمانشاه در مجلس دهم، افزود: همچنین مقرر شد جلسات علنی مجلس در دو نوبت استمرار داشته باشد و دستوراتی که اولویت کشور نبوده و مسئله ای از مردم حل نمی کند در دستور کار قرار نگیرد بلکه دستورات مجلس باید در جهت رفع مسائل اقتصادی مردم، اقشار آسیب پذیر، اصناف و بازاریان و تولید و صنعت باشد.

مصری یادآور شد: به عنوان مثال قرار شد قوانینی که در بخش صنعت و تولید در صف انتظار تصویب قرار دارند مانند قانون اقتصادیات بر ارزش اضافه کرده که هم اصناف و هم تولیدکنندگان منتظر تصویب آن هستند را در فرصت باقیمانده از مجلس دهم نهایی کنیم تا توسط دولت به زودی ابلاغ شوند و باعث ایجاد گشایشی در زندگی مردم شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: از سویی قرار شد کمیسیون های تخصصی در حوزه های مختلف کاری خودشان مرتبط با مسائل و مسائل مردم جلسات کمیسیون ها را تشکیل دهند و مواردی که می توانند در قوانین لحاظ شود را لحاظ و همچنین پیشنهادات خود را در اسرع وقت به دولت برای اجرا ارائه کنند.

منبع: فرارو

به "ادامه جلسات علنی مجلس شورای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه جلسات علنی مجلس شورای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید