اجرای طرح های آموزش ترافیک در حاشیه راه های استان کرمان

به گزارش وبلاگ دابی دابی، مدیر کل راهداری حمل و نقل و پایانه های استان کرمان از اجرای طرح های آموزش ترافیک و ایمن سازی فیزیکی در 70 مدرسه حاشیه راه های استان کرمان خبرداد.

اجرای طرح های آموزش ترافیک در حاشیه راه های استان کرمان

به گزارش خبرنگار از، سید علی حاج سیدعلیخانی مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان کرمان گفت: اجرای طرح های آموزش ترافیک و توزیع اقلام آموزشی مرتبط با ترافیک در 50 باب مدرسه و عملیات ایمن سازی فیزیکی محیط اطراف 20 مدرسه حاشیه راه های حوزه شمال استان کرمان با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 200 میلیون ریال از پانزدهم مهر ماه آغاز می گردد و پارسال نیز استان کرمان رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

حاج سیدعلیخانی اضافه نمود: برای بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی، ایمن سازی مدارس در 2 بخش عملیات فیزیکی و آموزشی در سال تحصیلی پیش رو انجام می گردد که حدود 7000 دانش آموز مشمول این طرح خواهند شد.

او توضیح داد: دانش آموزان به علت سن کم و نداشتن آشنایی کافی با مقررات عبور ومرور در جاده ها قشر آسیب پذیر جامعه هستند بطوریکه دانش آموزان بعضی مدارس که درحاشیه راه ها و جاده های اصلی قرار گرفته اند در عبور و مرور نسبت به سایران در معرض آسیب و خطرات جاده ای بیشتر قرار می گیرند.

او با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: طرح ایمن سازی راستا مدارس حاشیه جاده ها یکی از طرح های مستمر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان است که با هدف فرهنگ سازی و به حد اقل رساندن سوانح جاده ای و تلفات حاصل از آن توسط اداره ایمنی و ترافیک این اداره کل با همکاری آموزش و پرورش، پلیس راه و فرمانداری ها با آغاز سال تحصیلی برنامه ریزی و اجرا میگردد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت:20 باب مدرسه واقع در حاشیه راه های استان ایمن سازی می گردد، ولی همچنان اکثرا این مدارس نیازمند اجرای طرح های ایمن سازی و اجرای طرح های فرهنگی و آشنایی با قرانین و مقررات هدایت و رانندگی و روش های تردد ایمن هستند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز گفت: اولویت ها برای اجرای طرح های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی، چون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از جاده، تعداد دانش آموزان و میزان تردد های عرضی از جاده مشخص می گردد که در برنامه امسال حدود 7 هزار دانش آموز تحت این آموزش ها قرار می گیرند.

حسین حیدری یار اضافه نمود: توزیع کلاه ایمنی میان موتور سواران، توزیع چراغ های خطر موتور سیکلت، توزیع کتابچه های ایمنی، نصب شبرنگ ایمنی و توزیع جلیقه شبرنگ فسفری و کپسول آتش نشانی از دیگر برنامه های این طرح در بخش آموزش است.

او توضیح داد: عملیات فیزیکی نیز شامل نصب نوار لرزاننده، ایجاد کانال عابرین پیاده، نصب لگوی کف نوشته احتیاط مدرسه، محدودیت سرعت و تابلو های ترکیبی و اطلاعاتی مدارس است که در محور های منتهی به 14 شهرستان ازجمله کرمان، زرند، رفسنجان، بافت، بردسیر، ریگان و... اجرا می گردد.

حیدریار گفت: به اعتقاد کارشناسان ارتقاء ایمنی عبور و مرور دانش آموزان و جلوگیری از بروز تلفات جانی در زمان تعطیلی مدارس و همچنین فرهنگ سازی با استفاده از تجهیزات سمعی و بصری، وسایل یاری آموزشی و اعزام مربیان و کارشناسان به مدارس در طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه های استان مثمر ثمر خواهد بود.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای طرح های آموزش ترافیک در حاشیه راه های استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح های آموزش ترافیک در حاشیه راه های استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید