اتحاد پهپادهای خودران بر ضد ماهی گیری غیرقانونی

به گزارش وبلاگ دابی دابی، پهپادهای خودران با شناسایی قایق های مجاز ماهی گیری در آب های آفریقا، به جلوگیری از ماهی گیری غیرقانونی یاری خواهند کرد.

اتحاد پهپادهای خودران بر ضد ماهی گیری غیرقانونی

به گزارش وبلاگ دابی دابی و به نقل از انگجت، هواپیماهای بدون سرنشین تنها برای رصد و گزارش متجاوزان به خاک کشورهای آفریقایی به کار گرفته نمی شوند، بلکه شرکت ATLAN در حال آماده سازی استفاده از پهپادهای خود برای گزارش ماهی گیری غیر قانونی در جزایر سیشل(Seychelles islands) آفریقا است.

این پهپادها از دید کامپیوتری برای شناسایی ماهیت قایق ها در آب های حفاظت شده و همچنین مجوز آنها استفاده خواهند کرد.

اگر پهپادها قایق های ماهی گیری غیرقانونی را شناسایی نمایند، مکان، تعداد و خدمه های قابل مشاهده آنها را گزارش خواهند کرد و اطلاعات آنها را در اختیار مقامات قرار می دهند.

این پروژه آزمایشی از ماه اکتبر شروع می گردد. فناوری به کار گرفته شده در این پروژه محدود به یک سیستم پهپاد خاص نیست و این موضوع برای صنعت ماهی گیری مهم است، چرا که آنها می توانند از پهپادهای گازی و بال ثابت و یا یک کوادکوپتر معمولی الکتریکی برای نظارت بر دریا در یک محدوده وسیع استفاده نمایند.

اگرچه بازدهی این سیستم تضمین شده نیست، اما کشورهای آفریقایی ممکن است انگیزه زیادی برای ثبت نام داشته باشند. زیرا اکثر سیستم های نظارتی به هواپیماهایی متکی است که هم گران هستند و هم به مدت محدود کار می نمایند.

در حالی که پهپادهای خودران نه تنها مقرون به صرفه تر هستند، می توانند مدت زمان بسیار بیشتری پرواز نمایند. این امر می تواند نیروی انسانی را آزاد کند تا تمرکز خود را روی افزایش پوشش سطح دریا و یا دستگیری و مبارزه با قایق های مجرم بگذارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اتحاد پهپادهای خودران بر ضد ماهی گیری غیرقانونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحاد پهپادهای خودران بر ضد ماهی گیری غیرقانونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید