آیا ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟

به گزارش وبلاگ دابی دابی، باشگاه خبرنگاران/ بسیاری از کارشناسان بهداشت به خصوص سازمان جهانی بهداشت عقیده دارند ویروس کرونا در درمای بالا از بین می رود؛ بنابراین توصیه می نمایند هنگام رسیدن به منزل لباس های خود را روی بخاری یا شوفاژ قرار دهید تا در صورت وجود ویروس از بین برود.

آیا ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، طی اطلاعیه ای اعلام نموده است ویروس کرونا سرمادوست بوده و در دما های پایین بهتر زنده می ماند. بعضی از محققان ادعا می نمایند این ویروس اگر در دمای 30 تا 40 درجه سانتی گراد برای مدت زمان 2 تا 9 روز بسته به نوع سطح، باقی بماند از بین می رود. با این حال به دلیل جدید بودن این ویروس، یافته ها درباره آن هنوز قاطع و جامع نیست و نمی توان هر ادعایی را به سادگی پذیرفت. حال سؤالی که مطرح می گردد این است که آیا از وسایل گرمایشی، مانند سشوار، اتو و بخارشوی می توان برای ضدعفونی کردن وسایل خانه استفاده کرد؟

به طور مستقیم و صریح در منابع به این موضوع پرداخته نشده است، اما بر اساس پاسخ هایی که سازمان جهانی بهداشت به بعضی سوالات داده، استفاده از خشک کن های برقی در سرویس های بهداشتی به تنهایی برای از بین بردن این ویروس کافی نیست؛ اما استفاده از آن ها پس از شستشوی مناسب دست ها مانعی ندارد. از سوی دیگر سازمان طب ملی انگلستان توصیه نموده برای ضدعفونی از محلول های الکلی استفاده گردد و هیچ روش ضدعفونی دیگری را علمی نمی داند. همچنین توصیه شده است که از گرم ترین درجه آب برای شستشوی لباس ها، ملحفه و پتو استفاده گردد.

با توجه به شواهد موجود، ادعایی بر موثر بودن وسایلی، چون سشوار، اتو و بخارشوی جهت ضدعفونی کردن وجود ندارد؛ لذا توصیه می گردد از روش های مطمئن تری، همچون استفاده از محلول های ضدعفونی مناسب و رعایت بهداشت فردی نظیر شستشوی مداوم دست ها و رعایت فاصله اجتماعی جهت پیشگیری از انتقال این بیماری بهره برد.

منبع: همگردی

به "آیا ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید