آلمان فروش سلاح به ترکیه را متوقف می کند

به گزارش وبلاگ دابی دابی، وزیر خارجه آلمان اعلام نمود دولت متبوعش مجوزی برای صادرات سلاح هایی که امکان استفاده از آنها در عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه وجود داشته باشد، صادر نخواهد کرد.

آلمان فروش سلاح به ترکیه را متوقف می کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی دابی به نقل از اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز شنبه از توقف فروش برخی سلاح ها و ادوات نظامی به ترکیه خبر داد.

هایکو ماس در این خصوص شرح داد: با توجه به حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه، دولت آلمان تصمیم گرفته است صدور مجوز فروش برای هرگونه ادوات نظامی که در عملیات نظامی ترکیه در سوریه قابل استفاده باشند را متوقف کند.

پیش از این دولت های فنلاند، هلند و نروژ نیز در اعتراض به عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه، از متوقف کردن صادرات سلاح به ترکیه تا اطلاع ثانوی خبر داده بودند.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات چشمه صلح که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به دنبال داشته است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز پنج شنبه به کشورهای اروپایی هشدار داد که در صورت ادامه پیدا کردن نقدها آنها از این عملیات نظامی، خیل عظیمی از پناهندگان سوری ساکن ترکیه -که تعداد آنها 3.6 میلیون نفر برآورد می شود- را راهی اروپا خواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین با انتقاد از استانداردهای دوگانه اروپا درباره گروه های تروریستی، تأکید کرده است که عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را متوقف نخواهد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آلمان فروش سلاح به ترکیه را متوقف می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان فروش سلاح به ترکیه را متوقف می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید