شروع برداشت گندم مزارع استان بوشهر از 25 اسفند

به گزارش وبلاگ دابی دابی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه برداشت گندم از مزارع استان از 25 اسفند شروع می گردد گفت: با توجه به بارش های مطلوب در فصل پاییز و زمستان پیش بینی فراوری بیش از 100 هزار تن گندم در مزارع استان بوشهر شده است.

شروع برداشت گندم مزارع استان بوشهر از 25 اسفند

به گزارش از ، محمدتقی منوچهری در نشست با مسئولان سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه کشاورزی و فراوری محصولات از ظرفیت بالایی برخوردار است اضافه نمود: میزان فراوری محصولات زراعی در این استان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 264 هزار تن بود که این میزان اکنون به یک میلیون و 45 هزار تن افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه فراوری محصولات زراعی در استان بوشهردر 40 سال پیروزی انقلاب نسبت به قبل از انقلاب سالانه 296 درصد افزایش یافته است توضیح داد: فراوری محصولات باغی از 59 هزار تن به 224 هزار تن وسبزیجات و صیفی جات از 21 هزار تن به 974 هزارتن افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به افزایش فراوری خرما در نخلستان های استان بوشهر بیان نمود: برداشت خرما از 34 هزار تن در سال 1357 به 160 هزار تن رسیده است.

منوچهری، با اشاره به کشت گندم در استان بیان نمود: کشت گندم آبی و دیم در سطح 75 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان شروع شده است که با توجه به بارندگی مطلوب در فصل پاییز، میزان برداشت گندم مطلوب پیش بینی می گردد.

وی، از برداشت گندم از 25 اسفند در مزارع استان بوشهر خبرداد و گفت: با توجه به بارش های مطلوب در فصل پاییز و زمستان پیش بینی فراوری بیش از 100 هزار گندم در مزارع استان بوشهر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از آمادگی استان برای مقابله با ملخ های صحرایی خبرداد و بیان نمود: با توجه به پیش بینی هجوم ملخ ها به سواحل استان تمام تمهیدات لازم برای مقابله با این آفت صورت گرفته است.

منوچهری استقرار هواپیمای سم پاش در دیلم را مورد اشاره قرار داد و اضافه نمود: علاوه بر سم پاش های خودرویی و دستی در صورت بحرانی شدن وضعیت از هواپیمای سم پاش استفاده می گردد.

وی تاکید نمود: از هم اکنون کانون های تخم گذاری ملخ های صحرایی سم پاشی شده که آمادگی استان در مقابله با هجوم ملخ ها بالا است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شروع برداشت گندم مزارع استان بوشهر از 25 اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع برداشت گندم مزارع استان بوشهر از 25 اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید