آسمان تهران غبارآلود می گردد

به گزارش وبلاگ دابی دابی، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی فردا 31 شهریور در بعضی مناطق مستعد، گسیل گرد و خاک و آسمان غبارآلود پیش بینی می گردد.

آسمان تهران غبارآلود می گردد

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (30 شهریور) تجمع غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس به دلیل ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته می گردد.

همچنین غلظت آلاینده ازن با تابش خورشید و افزایش دما طی بعد از ظهر امروز بین ساعات 14 تا 18 روند افزایشی دارد. هرچند با افزایش ناپایداری جوی و افزایش نسبی سرعت باد، پراکندگی آلاینده ها و بهبود موقتی کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

در ساعات پایانی امروز (30 شهریور) با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر و افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود و با کاهش میزان ناپایداری جوی طی شب، شرایط مناسب برای تجمع موقتی آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در بعضی ساعات صبح فردا (31 شهریور) فراهم می گردد.

در طول روز نیز با توجه به کاهش دما نسبت به روز قبل شرایط شکل گیری آلاینده ازن محدود همچنین با وزش باد شدید و رشد ناپایداری جوی از غلظت آلاینده ها کاسته می گردد، ولی در بعضی مناطق مستعد گسیل گرد و خاک و آسمان غبارآلود پیش بینی می گردد.

همزمان با افزایش حجم ترافیک در ساعات پایانی فردا (31 شهریور) تجمع غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می گردد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس را به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 89 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 89 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آسمان تهران غبارآلود می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمان تهران غبارآلود می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید